6 překvapujících zajímavostí o Andoře

andorra

Andorra, aneb malý stát ležící mezi Francií a Španělskem je pro turisty velice oblíbenou zemí. Přestože se nejedná o velký stát, má rozhodně co nabídnout.

1) V Andoře jsou nízké daně, a proto se sem mnoho turistů vydává za nákupy. Značkové oblečení zde koupíte mnohem levněji než v sousedním Španělsku nebo sousední Francii.

2) Přestože je Andorra samostatný stát, nikdy neměla svou vlastní měnu. V současnosti se zde platí eurem, předtím se zde jako platidlo používala španělská peseta nebo francouzský frank.

euro

3) V Andoře se nachází „Iglú hotel“. Rozhodnete-li se jet lyžovat do Andorry, pak se můžete v iglú ubytovat. Teplota v iglú hotelu je ale kolem 0°C, což však možná někteří dobrodruhové ocení.

4) Andorra nemá vlastní poštovní služby. Poštovní služby zde provozují obě země sousedící s Andorrou (Francie a Španělsko). Na obrázku můžete vidět francouzskou poštovní schránku (nalevo) a španělskou poštovní schránku (napravo).

poštovní schránky
5) Andorra nedisponuje žádným letištěm ani železnicí. Doprava se zde tedy uskutečňuje převážně po silnicích.

6) Oblíbeným jídlem je zde Trinxat – pokrm z dušené kapusty, brambor a slaniny nebo Coques – tenké koláče s různými typy náplní. Obecně řečeno se v Andoře mísí francouzská a katalánská kuchyně.

 

Mohlo by vás zajímat:TIP PRO VÁS

NEVÍTE JAKÝ DÁREK K VÁNOCŮM 🎁🎄 KOUPIT VAŠIM BLÍZKÝM?

Kupte jim toto cestovatelské tričko! Pro více informací se podívejte na >> náš e-shop <<.Zanechte komentář

Přidejte komentář