7 překvapivých faktů o Turecku

Turecko si mnoho lidí spojuje s islámem, Istanbulem nebo tureckým jídlem. Pojďte si o této zemi ležící mezi Evropou a Asií přečíst více.

1) Jeden z tureckých dezertů obsahuje kuřecí prsa. Dezert nazývaný “tavuk göğsü” se skládá z vařeného kuřete, mléka, cukru a skořice.

2) Turecká káva rozhodně není to, co si pravděpodobně představujete. Opravdu se nejedná o mletou kávu přelitou vroucí vodou. Pravá turecká káva se připravuje poměrně složitě – vaří se s cukrem ve speciální nádobě a několikrát se odstavuje, aby neprošla varem. Tento způsob přípravy kávy však z Turecka pomalu mizí, protože Turci stále více pijí rozpustnou kávu.


3) Nejoblíbenějším tureckým nápojem je čaj. Jedná se o speciální černý čaj, který se většinou podává ve skleničkách o objemu 1 dcl. Přestože se jedná o malou skleničku, pro Turka není problém dát si do ní klidně dvě kostky cukru.

čaj

4) Turci jsou velice pohostinní. Tedy minimálně mimo turistické oblasti. Navštívíte-li Turecko, místní obyvatelé vás budou neustále zvát na čaj. Od Turků vám také bude často nabízena možnost přespat u nich doma. A to klidně po půlhodině konverzace.

5) Většina tureckých občanů neumí mluvit anglicky. A pokud umí, tak většinou jen základy. Výjimkou jsou turistická letoviska.

6) Přestože je Turecko muslimská země, můžete zde legálně zakoupit alkohol. Na veřejnosti se však alkohol pít nesmí a pokud byste se odvážili k jeho pití na veřejnosti, mohli byste se dostat do problémů.

7) Navštívíte-li Turecko, pravděpodobně se setkáte s tureckými záchody. Zjednodušeně řečeno se jedná o “díru v zemi”.


turecký záchod

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 5
    Shares

Přidejte komentář