8 zajímavostí o Estonsku

Estonsko jako evropská země není od Česka moc vzdálené a přesto ho moc Čechů nenavštěvuje. Pokud přemýšlíte o návštěvě Estonska, pojďte si přečíst nový článek s názvem “8 zajímavostí o Estonsku”.

1) Mléko se zde prodává nejen v klasických krabicích, ale i v sáčcích.

2) Asi čtvrtinu obyvatel Estonska tvoří Rusové. Nejvíce jich žije v kraji Ida-Virumaa, který leží u hranic s Ruskem. Zde tvoří Rusové zhruba 70 % populace.

3) V hlavním městě Estonska, Tallinu mají místní obyvatelé městskou hromadnou dopravu zdarma.


talin
4) Estonsko je první zemí na světě, která uzákonila právo na internet. Estonci navíc mohou volit za pomocí internetu a WiFi najdete v Estonsku snad i v lese.

5) V mnoha estonských jídlech najdete kopr. Nemáte-li kopr rádi, pak se vždy v restauracích ptejte, zda v pokrmu, který jste si vybrali, náhodou není kopr.

kopr

6) Stejně jako Česká republika se i Estonsko vyznačuje obrovskou mírou ateismu. Podle tohoto zdroje odpovědělo pouze 14 procent Estonců pozitivně na otázku “Je náboženství důležitou součástí vašeho života?”

7) Estonci rádi chodí do sauny. Sauna je zde společenskou záležitostí. Dokonce se v Estonsku prodává speciální saunové pivosauna õlu.

8) Ač se to nezdá, Estonsko nabízí neuvěřitelných 2355 ostrovů. Největší je ostrov Saaremaa, na kterém najdete nádherné větrné mlýny nebo krátery po dopadu meteoritu.


 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 3
    Shares

Jeden komentář u “8 zajímavostí o Estonsku

  1. Kája

    Jojo pravda hlavně s tou wifinou 🙂

Přidejte komentář