Dopřejte si dávku energie v zimě: Vyzkoušejte pobyt v lázních

Lázně v zimě

Česká zima je pro řadu z nás příliš dlouhá a vyčerpávající. Dát jí sbohem v teplých krajích není přitom vždy možné. Naštěstí se můžete vydatně zregenerovat i v tuzemských lázních.

Objevte lázeňskou tradici

Lázně v České republice mají světový věhlas. Není divu, tradice lázeňství v naší republice sahá hluboko do minulosti. Už v 18. století dostal tento pojem dnešní význam. Vyšší vrstvy tehdejší společnosti se však jezdily rekreovat do lázeňských měst již dávno předtím.

Tato tradice přežila dokonce i etapu druhé světové války, která pro ni byla historicky doslova temným obdobím nejen pro toto odvětví. S sebou zároveň toto období přineslo myšlenku přeměnit jednotlivá zařízení na provozy zdravotnického charakteru a zajistit v nich celoroční provoz.

Moderní společnost především na nás klade skutečně vysoké nároky. Právě zimní pobyt v lázních ideálně tuto zátěž může účinně kompenzovat. Ať už si připadáme přetížení po psychické stránce a toužíme tak po relaxaci na wellness, případně trpíme konkrétním zdravotním neduhem, který je potřeba řešit odborně, české lázně umí nabídnout pobyty dimenzované přímo na míru vašim potřebám.

Do kterých lázní se v Česku vypravit

Asi nejznámějšími lázněmi v tuzemsku jsou západočeské Karlovy Vary. Zdejší termominerální prameny mají specifické složení, které bylo objeveno už před více než 650 lety. Už na konci 14. století jejich blahodárné účinky zakoušel i samotný král Karel IV.

A doslova královsky postaráno je zde o klienty dosud. Lázně Karlovy Vary v rámci nabízejí jak relaxační pobyty, tak i čistě léčebné programy. Jezdí se sem léčit například pacienti s respiračními chorobami.

Slavný lázeňský trojúhelník, jež se dočkal dokonce i zařazení na seznam UNESCO, doplňují Mariánské Lázně a Františkovy Lázně. Právě druhé jmenované jsou nejen proslulými lázněmi, ale i velmi malebným městem.

Jejich ráz dotváří především jedinečná klasicistní architektura, která má své kouzlo v každém ročním období. Procházka vám tak kromě relaxačních procedur určitě rovněž udělá dobře na duši. A co tady mohou udělat pro vaše zdraví? S maximální péčí se tu odborníci starají především o pacienty s onemocněními pohybového ústrojí či gynekologické pacientky.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář