Hodnota táborů v USA pro život dítěte

Letní tábor pro děti v USA

Letní tábory představují pro mnoho rodičů především jakousi záruku, že nad dítětem zůstává dohled dospělé osoby v době, kdy se mu sami nemohou věnovat. Letní tábor ale umí dát dětem mnohem víc. Co konkrétně?

 

Proč poslat dítě na letní tábor

Bez letních táborů by často rodiče nepokryli pro své potomky hlídání o prázdninách. V mnoha rodinách jsou tak pevnou součástí programu.

Samotné děti se na ně zpravidla těší, jelikož se jedná o příležitost, jak si najít nové kamarády a také se trochu vymanit z rodičovského dohledu a zaběhlých pořádků. Právě samostatnost bývá jedním z důvodů, proč táboroví vedoucí, ale i psychologové doporučují dětem je absolvovat.

I pobytový tábor zvládne přitom podle odborníků na dětskou duši většina malých účastníků bez potíží. Stesk je přirozeným projevem určitého vytržení z domácího prostředí, signalizuje zdravou vazbu mezi rodičem a dítětem a většina dětí počáteční nechuť být na táboře bez maminky rychle a bez jakékoli další újmy překoná.

Svoje dítě se rozhodně navíc nemusíte bát odeslat dále než za pověstná humna. Letní tábor v zahraničí představuje vynikající způsob, jak si zvyknout na prostředí, ve kterém fungují jiná pravidla než doma, najít si nové kamarády, ale také poznat odlišnou kulturu a jazyk.

 

Letní tábor jinak: Vyzkoušejte pobyt v zahraničí

Takový způsob trávení prázdnin tak může být nejen možností, jak vyplnit volné dny, ale zkušeností doslova na celý život. Dítěti dodá letní tábor sebevědomí a chuť komunikovat v cizím jazyce, který začne vstřebávat zcela přirozeně.

S tábory kiDay se tak vaše dítě pod dohledem zkušeného instruktora a přátelského kolektivu může podívat nejen po Evropě, ale také dokonce na jiný kontinent. Letní tábory jsou organizovány i v USA a Kanadě. Tábor v Americe může být pro vaše dítě jedinečnou příležitostí, jak vycestovat do míst, kam by se s rodinou běžně nepodívalo. Přání „chci do USA“ tak můžete splnit snadno.

Pobyty jsou zaměřeny na angličtinu, což se týká i těch evropských. Aby byl čas zde strávený skutečně efektivní, dítě je po celou dobu přirozenou součástí cizojazyčné komunity, jde tedy o tábor bez Čechů. Zvolit si můžete i vhodné speciální zaměření, například sportovní. Z tábora v angličtině se děti vrací naplněné zážitky a také sebevědomím.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář