Kam na dovolenou na jaře v dubnu

Kam na dovolenou na jaře v dubnu

Dovolená není jen otázkou letních měsíců. Naplánovat si volné dny na jaro může být stejně skvělé. Kam na dovolenou v dubnu?

Proč a kam v dubnu na dovolenou

Dovolená na jaře má celou řadu výhod. Především je to skutečnost, že ačkoli zima v Česku se již chýlí ke konci, opravdu teplé dny jsou stále ještě poměrně daleko. V řadě zahraničních lokalit je začátkem dubna již dostatečné teplo, které je vhodné i na koupání.

Především v evropských zemích stále ještě nenastala v této části rooku hlavní sezóna. Znamená to, že vám nehrozí davy lidí a dovolená může být také významně levnější než o prázdninách.

Vyrazit ale můžete i mimo Evropu. Důvodem, proč vyrazit do exotických končin naopak může být to, že zde není tolik teplo. Toužíte-li vyrazit dál za hranice všedních dní a zároveň nemáte rádi horka, může pro vás být dubnový či květnový termín výhodný.

 

Kam na dovolenou na jaře

Až budete plánovat dovolenou, určitě se vám budou hodit následující tipy. Tyhle destinace se hodí k návštěvě jak v březnu, tak i v dubnu nebo květnu.

Egypt

Egypt je oblíbenou stálicí cestovních kanceláří pro toto období. Dovolená na jaře znamená teploty do 31 °C. Teplota vody už se přitom významně od letních měsíců neliší, moře už mívá kolem 24 °C. Sezóna zde začíná už v březnu. Už květen často znamená právě méně snesitelné teploty, které jsou příliš vysoké. Vodu v moři v květnu může být teplejší než v bazénu.

Bali

Kam na dovolenou v dubnu k moři, pokud vám nevadí cestovat do vzdálenějších míst? Přelom března a dubna nebo až květen je skvělý i pro návštěvu Bali. Teploty jsou už velmi příjemné, vše je zelené a současně se zde stále pohybuje méně lidí. Příznivé jsou i ceny za ubytování a letenek. Komu nevadí si připlatit, může odcestovat i v létě. V zimě v této lokalitě jsou vyhovující teploty, ale častěji prší.

Srí Lanka

Ostrovní stát v jihovýchodní Asii nabídne příznivé podmínky i turistům z Evropy. Vhodné období pro dovolenou je v této lokalitě v podstatě celoročně. Od dubna až do října je vhodná doba pro návštěvu především východního pobřeží a zavítat se vyplatí rovněž do severovýchodní části vnitrozemí. Hlavní sezónou je zde zimní Peak Winter Season.

Mexiko

Kam na dovolenou v Dubnu

Kam letět v dubnu, pokud vás láká opravdu netypická lokace? Vyzkoušejte Mexiko. Jaro je společně s podzimem považováno za nejlepší část roku, kterou vybrat k návštěvě této země. Týden před Velikonocemi a po nich ovšem přichází období, kdy jezdí na dovolené i místní. Očekávejte proto vyšší koncentraci lidí. Vyšší zájem se navíc propisuje i do cen v ubytovacích zařízeních.

Španělsko

Až budete řešit, kam na dovolenou k moři, vězte, že exotické kraje nejsou jedinou možností. Ideální destinací je i Španělsko. Co se týče pevniny, v Madridu bývají průměrné teploty kolem 19 °C. Andalusie nebo Katalánsko tak mohou být vhodné pro dovolenou u moře o něco později, až v květnu. Kanárské ostrovy naproti tomu nabídnou subtropické podnebí, které je příjemné po celý rok.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář