Kam na dovolenou na jaře v dubnu

Kam na dovolenou na jaře v dubnu

Dovolená není jen otázkou letních měsíců. Naplánovat si volné dny na jaro může být stejně skvělé. Kam na dovolenou v dubnu?

Proč a kam v dubnu na dovolenou

Dovolená na jaře má celou řadu výhod. Především je to skutečnost, že ačkoli zima v Česku se již chýlí ke konci, opravdu teplé dny jsou stále ještě poměrně daleko. V řadě zahraničních lokalit je začátkem dubna již dostatečné teplo, které je vhodné i na koupání.

Především v evropských zemích stále ještě nenastala v této části rooku hlavní sezóna. Znamená to, že vám nehrozí davy lidí a dovolená může být také významně levnější než o prázdninách.

Vyrazit ale můžete i mimo Evropu. Důvodem, proč vyrazit do exotických končin naopak může být to, že zde není tolik teplo. Toužíte-li vyrazit dál za hranice všedních dní a zároveň nemáte rádi horka, může pro vás být dubnový či květnový termín výhodný.


Kam na dovolenou na jaře

Až budete plánovat dovolenou, určitě se vám budou hodit následující tipy:

Egypt

Egypt je oblíbenou stálicí cestovních kanceláří pro toto období. Dovolená na jaře znamená teploty do 31 °C. Teplota vody už se přitom významně od letních měsíců neliší, moře už mívá kolem 24 °C. Sezóna zde začíná už v březnu. Už květen často znamená právě méně snesitelné teploty, které jsou příliš vysoké. Vodu v moři v květnu může být teplejší než v bazénu.

Bali

Kam na dovolenou v dubnu k moři, pokud vám nevadí cestovat do vzdálenějších míst? Přelom března a dubna nebo až květen je skvělý i pro návštěvu Bali. Teploty jsou už velmi příjemné, vše je zelené a současně se zde stále pohybuje méně lidí. Příznivé jsou i ceny za ubytování a letenek. Komu nevadí si připlatit, může odcestovat i v létě. V zimě v této lokalitě jsou vyhovující teploty, ale častěji prší.

Srí Lanka

Ostrovní stát v jihovýchodní Asii nabídne příznivé podmínky i turistům z Evropy. Vhodné období pro dovolenou je v této lokalitě v podstatě celoročně. Od dubna až do října je vhodná doba pro návštěvu především východního pobřeží a zavítat se vyplatí rovněž do severovýchodní části vnitrozemí. Hlavní sezónou je zde zimní Peak Winter Season.

Mexiko

Kam na dovolenou v Dubnu


Kam letět v dubnu, pokud vás láká opravdu netypická lokace? Vyzkoušejte Mexiko. Jaro je společně s podzimem považováno za nejlepší část roku, kterou vybrat k návštěvě této země. Týden před Velikonocemi a po nich ovšem přichází období, kdy jezdí na dovolené i místní. Očekávejte proto vyšší koncentraci lidí. Vyšší zájem se navíc propisuje i do cen v ubytovacích zařízeních.

Španělsko

Až budete řešit, kam na dovolenou k moři, vězte, že exotické kraje nejsou jedinou možností. Ideální destinací je i Španělsko. Co se týče pevniny, v Madridu bývají průměrné teploty kolem 19 °C. Andalusie nebo Katalánsko tak mohou být vhodné pro dovolenou u moře o něco později, až v květnu. Kanárské ostrovy naproti tomu nabídnou subtropické podnebí, které je příjemné po celý rok.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář