Kam v září k moři na dovolenou?

Kam na dovolenou v září Santorini Řecko

Vyšetřili jste přes léto nějaké peníze, zbyla vám v práci dovolená nebo jste přes prázdniny nestihli nikam vycestovat? Odrazují vás horka a davy lidí v turistické sezóně, ale najednou jste zjistili že vám nějaký ten dovolenkový zážitek chybí? Nebo jste naopak o prázdninách na dovolenou vyjeli, ale dostatečně jste se moře nenabažili, a chcete patřičný “přídavek”? Nepropadejte panice. Vycestovat na dovolenou a zažít letní dny můžete klidně i na podzim. Dovolenkovat v září má dokonce i své nezpochybnitelné výhody.

Proč byste měli jet na dovolenou v září?

Důvod je jasný a je jich hned několik. Hlavní turistická sezóna je pryč. Většina rodin a párů vyjíždí na dovolenou v červenci a srpnu – děti mají prázdniny, léto v plném proudu, kdy jindy vyrazit k moři. V září už ale začíná škola a většina rodin (a s nimi i rodičů) už je zase zpět v běžném pracovním a školním režimu a dovolené jsou dávno pasé. A právě v tu chvíli se otevírá prostor těm, kteří si chtějí léto užít o něco déle a začátek podzimu je ještě neláká. Hotely mají mnohem větší nabídku, ceny bývají nižší, a moře je navíc po létě hezky teplé a vyhřáté, tedy podmínky pro koupání jsou ideální.Kam ale v září k moři zamířit? Pojďme se podívat na ty nejvhodnější a nezajímavější destinace pro tu ideální zářijovou podzimní dovolenou.

Turecko

Cappadocia Turecko kam na dovolenou k moři
Cappadocia / Turecko

Turecko má velikou nabídku pro turisty všeho druhu. V září je tu navíc počasí stále ještě ideální na opalování a koupání, zároveň ale přeje i aktivním turistům, kteří chtějí trochu výletovat. 

Tunisko

Pokud chcete trochu té exotiky, vsaďte na dostupné Tunisko – je celkem blízko a dá se tu sehnat dovolená za přijatelné finance. Určitě vás okouzlí například ostrov Djerba, který nabízí dlouhé písečné pláže, idylickou atmosféru a i v září stále ideální počasí.

Řecko

Určitě si nenechte uniknout dovolenou na jednom z řeckých ostrovů. I v září jsou tu ideální teploty na koupání a navíc jsou ostrovy po letním návalu turistické sezony vylidněné a hezky volné. Můžete si tedy užít kouzlo místního prostředí. Například oblíbený Rhodos a Kréta mohou být velmi přívětivou destinací.

Egypt

Egypt je žádanou a vhodnou destinací v jakémkoli roční období. Na rozdíl od léta, kdy se tu teploty klidně vyšplhají i na rekordních 40 stupňů, je tu ale v září příjemná teplota okolo 30 stupňů Celsia. Můžete si tedy vychutnat tento podzimní čas koupáním, cestováním, ježděním po památkách nebo třeba potápěním, za kterým turisté do Egypta velmi často míří.

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy dovolená září u moře
Kanárské ostrovy

Španělsko je určitě velmi oblíbenou exotickou destinací – nabízí letní klima v průběhu celého roku a můžete si tu užít přímo dovolenou svých snů. Nabídnou vám koupání v azurovém moři, procházky na pláži, vodní sporty, wellness resorty a mnohem víc.

Maroko

Maroko září dovolená
Maroko

Maroko je doslova země kontrastů – najdete tu jak exotické pláže ideální na dovolenkové koupání tak divokou přírodu, hory a krásná turistická města. Na své si tu přijde doslova každý. Za zmínku stojí také gastronomické zážitky, které vám tato země může nabídnout.

Zanzibar

Září dovolená u moře Zanzibar
Zanzibar

Zanzibaru se také říká “ostrov koření”. Vydejte se ochutnat všechny chutě tohoto exotického ostrova – ohromí vás tu především různorodá příroda, prosluněné páže indického oceánu, tropické lesy a je dost možné, že narazíte i na pravé kokosové palmy.

Kam v září na dovolenou, pokud vás moře zrovna neláká?

Irsko

Irsko dovolená v září
Irsko

Irsko vám nabídne celou paletu exotických a dobrodružných zážitků – města, nespočet památek, národní parky, adrenalinovou turistiku v horách i divokou přírodu. Budete mít možnost seznámit se důvěrně s místní kulturou, ochutnat pravou whisky a vychutnat si tak svou ideální aktivní dovolenou.

Vietnam

Historie, památky, atrakce, pláže, příroda, města, kultura, exotika a mnoho dalšího – to vše je Vietnam. Zajímavější a exotičtější destinaci budete jen sotva hledat. Pokud chcete během své dovolené poznat úplně odlišnou kulturu a dozvědět se něco nového o Asii, pak je Vietnam tou pravou volbou.

Další destinace, které mohou nabídnout zajímavé a dobrodružné zážitky, jsou například Tibet, Japonsko, Island, Portugalsko nebo Srí Lanka. Určitě tedy má z čeho vybírat i ten, kdo nechce dovolenou jen proležet u moře!

Stále nevíte, kam v září na dovolenou?

Pokud nemáte přímo vybranou destinaci, kam se chcete vypravit, sledujte aktuální výhodné nabídky cestovních kanceláří a last-minute za skvělé ceny.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář