10 faktů o Kolumbii, které vás překvapí

Kolumbie je velmi rozmanitou zemí.

Když se řekne Kolumbie, možná se vám vybaví drogy. Tato země však nabízí mnohem zajímavější věci. Pojďme se na ně podívat!

1) Kolumbií protéká řeka Caño Cristales River, která se přezdívá také jako “řeka pěti barev“. V období od června do listopadu totiž řeku zbarvuje endemická řasa Macarenia clavigera. Díky této řase má řeka 5 různých barev (žlutou, zelenou, modrou, černou a červenou), které závisí na slunečním svitu.

2) Kolumbie má ze všech zemí světa nejvíce státních svátků za rok, neuvěřitelných 18 dní volna. V Česku máme “pouze” 14 státních svátků za rok.

3) Kolumbie je třetím největším exportérem kávy na světě. Prvním největším exportérem je Brazílie a na druhém místě je Vietnam. Sami Kolumbijci však velmi náruživí pijáci kávy nejsou. Průměrný místní ji vypije za rok necelé dva litry.

Kolumbie je zemí se třetím největším exportem kávy na světě.

4) Kolumbie je největším producentem kokainu na světě. Kromě toho je zde držení méně jak jednoho gramu kokainu legální.

5) Pro Kolumbii jsou typické karnevaly. Velmi známý je zde „Carnaval de Barranquilla“, což je jeden z největších karnevalů světa, který se obvykle koná v únoru.

6) Oblíbeným kolumbijským jídlem jsou velcí pečení mravenci – hormigas culonas. Tito mravenci se připravují na různé způsoby – smaží, grilují nebo třeba pečou.

7) Rádia a televize zde musí podle zákona každý den v 6 hodin ráno a v 6 hodin večer pustit kolumbijskou hymnu.

Kolumbijci poslouchají v rádii a televizi hymnu 2x denně.

8) Typickou kolumbijskou snídaní je Changua, což je polévka z mléka a vajec.

9) Oblíbená kolumbijská hra se nazývá Tejo. Jedná se o házení železných kotoučů do cíle ze vzdálenosti 18 metrů. Tato hra je často spojena s popíjením piva.

10) Ač je to z názvu celkem zřejmé, většina lidí si to neuvědomuje. Název Kolumbie pochází ze jména Kryštofa Kolumba.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 4
    Shares

Přidejte komentář