Proč cestovat jen s příručním zavazadlem

Mnoho lidí si zvyklo, brát si na dovolenou mnoho zbytečností. Někteří lidé si s sebou berou kufry obrovských rozměrů. Podle mě si však při cestování letadlem můžete vystačit jen s příručním zavazadlem a ještě vám to přinese řadu výhod. Jakých výhod? To se dozvíte v dnešním článku.

 

Jaké jsou hlavní výhody cestování pouze s příručním zavazadlem?

1) Nemusíte nic řešit

Před odjezdem na výlet máte řadu starostí jak s balením, tak vyřizováním pojištění a dalšími administrativními záležitostmi. A aby toho nebylo málo, na letišti musíte ještě řešit odbavení svých zavazadel. To však v případě cestování pouze s kabinovým zavazadlem neplatí.

Máte-li pouze příruční zavazadlo:


  • NEmusíte stát frontu k odbavení a tím pádem můžete přijít na letiště MNOHEM později
  • NEmusíte po příletu do cílové destinace čekat u pásu na odbavené zavazadlo
  • NEmusíte se bát toho, že se vaše zavazadlo poškodí. Kabinové zavazadlo máte totiž neustále při sobě a tím pádem je pod vaší kontrolou. V případě odbaveného zavazadla si nikdy nemůžete být jisti, kdo s ním co provádí.

 

2) Za letenku zaplatíte mnohem méně

Příplatky za odbavené zavazadlo nejsou u low-costových společností zrovna malé. Většinou se jedná o několik set korun, někdy je však částka za odbavené zavazadlo i vyšší a přesahuje tisíc korun.

ušetřit

 

3) Flexibilita

Nemáte při sobě dvacetikilogramový kufr, ale pouze lehké příruční zavazadlo. S lehkým zavazadlem se můžete mnohem lépe pohybovat i po vaší cílové destinaci. Ani se nemusíte ihned ubytovat, ale můžete se jako první projít po městě. Příruční zavazadlo je celkem lehké a neměl by to tak být problém.

 

 

Jaké jsou hlavní nevýhody cestování pouze s příručním zavazadlem?

1) Omezení v oblasti přepravy tekutin a gelů.

Mnoho lidí si myslí, že si nemohou do příručního zavazadla vzít nápoje nebo kosmetiku. To však není pravda. Je jen potřeba splňovat určité podmínky.

Existuje nařízení, které se týká zubních past, parfémů, šampónů, krémů a další kosmetiky. Taktéž se týká nápojů. Podle tohoto omezení mohou být tekutiny přepravovány pouze: “v jednotlivých baleních o maximálním objemu 100ml nebo 100g umístěné v plastovém, opakovaně uzavíratelném, průhledném a jediném sáčku o maximálním objemu sáčku 1L”.

Jak tedy vidíte i tekutiny a gely se dají přepravovat v příručním zavazadle. Musíte je však z původního obalu přelít do lahviček o maximálním objemu 100 ml. Další možností je nakoupit tekutiny a gely na letišti po bezpečnostní kontrole. V takovém případě si jich do letadla můžete vzít, kolik chcete.


TIP: Chcete-li si vzít vodu, ale nechcete platit za drahou vodu za bezpečnostní kontrolou, vemte si do příručního zavazadla prázdnou láhev. S prázdnou lahví bezpečnostní kontrola nic udělat nemůže a vy si pak do ní můžete na toaletách natočit vodu z kohoutku.

 

2) Omezení týkající se předmětů, které by mohly někoho poranit

Často se lidé zajímají o to, zda si mohou na palubu letadla vzít nůž. To by neměl být problém, dokud délka čepele nože nepřesahuje 6 centimetrů. Pravidla týkající se těchto předmětů je však potřeba brát s rezervou, protože pracovník bezpečnostní kontroly si může dělat tak trochu co chce a tím pádem vyhodit i nůž, který splňuje požadovaná pravidla.

TIP: Řešením může být nůž od společnosti Swiss+Tech ve tvaru klíče, který bezpečnostní kontrola ve většině případů nerozpozná. Stačí ho zavěsit do svazku klíčů, se kterými skvěle splyne. Je však nutno dodat, že se nejedná o žádný zázrak a klasický nůž úplně nenahradí.

Problémem jsou takové stanové kolíky nebo plynová bomba. V tomto případě neexistuje moc alternativ. Pokud však berete stan a plynovou bombu, je dost pravděpodobné, že si stejně budete muset vzít odbavené zavazadlo, protože jinak by se vám vše do příručního zavazadla prostě nevešlo.

 

3) Méně místa

Toto může být samozřejmě jak výhoda, tak nevýhoda. Pokud však neberete zbytečnosti, mělo by vám místo v zavazadle stačit. Můžete se také naučit různé triky, díky kterým se dá dost místa ušetřit. Podívejte se na přiložené video.

 

Závěr

Jak tedy vidíte, i přestože má cestování s příručním zavazadlem určité nevýhody, může být velmi efektivní. Využijete-li našich tipů a vzdáte se pár kusů oblečení, můžete bez problémů vyrazit na cesty pouze s kabinovým zavazadlem. Po první cestě s kabinovým zavazadlem zjistíte, že takové cestování je opravdu snadné a možná už ani nebudete chtít cestovat jinak.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 9
    Shares

Přidejte komentář