10 zajímavostí o New Yorku

New York je nádherné město plné zajímavostí.

New York je pro mnoho lidí vysněným městem k životu, neustále se o něm mluví, natáčela se zde řada známých filmů a toto město prostě každý zná. Jaké nabízí New York zajímavosti?

1) New York je město mnoha jazyků, říká se, že jich zde můžete zaslechnout až 800. Dokazuje to i to, že pouze 51 % obyvatel New Yorku mluví doma anglicky, ostatní ve svém domově hovoří jiným jazykem, nejčastěji španělsky.

2) Hoverboardy, balanční vozítka pro osobní přepravu, jsou v New Yorku zakázané.


Hoverboardy jsou v New Yorku zakázané.

3) New York patří mezi nejsmutnější americké velkoměsto.

4) V New Yorku má vzniknout první podzemní park na světě. Má to být “zelený prostor”, kam si lidé mohou chodit odpočinout stejně jako do klasického parku. Rostliny zde budou růst díky speciální soustavě zrcadel, které budou přinášet světlo.

5) S New Yorkem si mnoho lidí spojuje žluté taxíky. Těchto taxíků zde stále jezdí spousta, nicméně se zde začíná prosazovat i služba Uber s černými vozy.

Výsadou New Yorku jsou žluté taxíky.

6) V New Yorku je kromě většiny barů a restaurací zakázáno kouření i v parcích, na plážích nebo na náměstích. Za krabičku cigaret v tomto městě zaplatíte zhruba 300 korun.

7) V New Yorku žije na ulici zhruba 75 000 lidí, mnoho rodin zde pak žije ve speciálních “útulcích” pro bezdomovce.


8) New York je velmi rozmanité město a najdete tu mnoho různých čtvrtí například čínskou nebo italskou čtvrť. Říká se, že právě čínská čtvrť v New Yorku je největší čínská enkláva na západní polokouli.

V New Yorku je řada čtvrtí, např. čínská.

9) V New Yorku žije také spousta Čechů, najdete zde i několik českých restaurací, například restauraci Doma na rohu nebo Koliba.

10) Chodit po New Yorku vysvlečený do půl těla je legální, a to i pro ženy. Dokonce zde existuje specální klub čtenářek, podle kterých je čtení knih nahoře bez sexy.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 5
    Shares

Přidejte komentář