Nejlepší pláže Chorvatsko

Nejlepší pláže Chorvatsko

Chorvatsko se proslavilo svým nádherným pobřežím, průzračnou vodou a křišťálově čistou oblohou. A pokud si chcete užít dovolenou v Chorvatsku, existují určité destinace, které byste rozhodně měli navštívit. Tato chorvatská pobřeží jsou skutečně úchvatná a jsou ideálním místem, kde můžete strávit čas odpočinkem a relaxací na dovolené. Kromě nádherných scenérií a malebných výhledů však tato chorvatská přímořská města nabízejí také spoustu příležitostí k prohlídce pro ty, kteří hledají něco zajímavého, co by mohli během svého pobytu podniknout. Koneckonců, kdo by nechtěl vidět moře z pohodlí luxusního hotelu na pláži? Ať už tedy hledáte romantickou dovolenou, nebo chcete cestovat sami, zde jsou některé z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku.

Jaké jsou ty nejkrásnější pláže v Chorvatsku?

1. Kornatské ostrovy

Kornatské ostrovy se nacházejí u pobřeží Dubrovníku v Chorvatsku. Tyto ostrovy mají krásné bílé písečné pláže a tyrkysovou vodu. Můžete se zde věnovat mnoha aktivitám včetně koupání, šnorchlování, potápění, windsurfingu a parasailingu.


2. Pláž Zrće

Pláž Zrće se nachází podél Jaderského moře na ostrově Krk v Chorvatsku. Je to skvělé místo, kam se vydat, pokud hledáte průzračně modrou vodu a zlatavý písek.


3. Paklenské ostrovy

Paklenské ostrovy jsou skupinou ostrovů při vstupu do Porto-černohorského průlivu, nedaleko města Bar. Název ostrova znamená v srbštině “bavlna”.


4. Viganj

Viganj je malá vesnice na jižním pobřeží poloostrova Pelješac v jihozápadním Chorvatsku. Viganj je známý svými oblázkovými a kamenitými plážemi a je obklopen borovými lesy a středomořskou makií s keři.


5. Dugi Otok

Dugi otok (doslovný překlad: dlouhý ostrůvek) je chorvatské slovo označující řadu malých ostrůvků ležících mezi pevninou a poloostrovem Pelješac.


6. Ugljan

Ugljan je městečko v severní Dalmácii v Chorvatsku. Leží na západní straně ústí řeky Uny, asi 5 km jihozápadně od Trogiru.


7. Ston

Ston je město a obec ve středním Chorvatsku, ležící v Pazinském kraji, 15 km severně od Osijeku. Je jedním z nejstarších měst v Chorvatsku, bylo založeno kolem roku 1000 př. n. l. Dnes je turistickou destinací a nachází se v něm četné římské ruiny.

8. Pula

Město Pula se nachází na Istrijském poloostrově v jihovýchodním cípu Chorvatska. Pula nabízí krásné pláže, skvělé jídlo a přátelské obyvatele. V Pule se můžete věnovat mnoha aktivitám včetně koupání, jízdy na kajaku, pěší turistiky a cyklistiky. Obzvlášť krásná je pláž Girandella v nedalekém Rabacu.


9. Rovinj

Rovinj je malé městečko na jadranském pobřeží Chorvatska. Toto město je známé svou starou čtvrtí Stari Grad (Staré město), která pochází z římských dob. Starým městem se můžete procházet a najdete zde obchody a galerie.


10. Zadar

Zadar se nachází na severním cípu dalmatského pobřeží, nedaleko Dubrovníku. V Zadaru se nacházejí jedny z nejlepších pláží na dalmatském pobřeží.


11. Split

Split leží v srdci Dalmácie a je považován za kulturní metropoli Chorvatska. Split nabízí spoustu muzeí, uměleckých galerií a dokonce i hradů.


12. Ostrov Hvar

Ostrov Hvar je největším ze souostroví ostrovů u chorvatského pobřeží. Ostrov je proslulý křišťálově čistou vodou a bílými písečnými plážemi.


13. Ostrov Korčula

Korčula je druhým největším z Kornatských ostrovů. Tento ostrov je známý svými vinicemi, olivovými háji a jablečnými plantážemi.


14. Ostrov Vis

Ostrov Vis je nejmenším ze tří obydlených ostrovů Visského souostroví. Ostrov má bohatou historii a je posetý starobylými ruinami a kláštery.

15. Zlatni Rat, Bol, ostrov Brač

Nádherné pláže na výběžku se nazývá “Zlatý roh” kvůli svému tvaru a krásným zlatým oblázkům. Zlatni Rat se nachází 4 km od města Bol na ostrově Brač a patří mezi nejkrásnější místa v Chorvatsku. V sezóně zde bývá opravdu rušno.

Přestože Chorvatsko je pro spoustu lidí nezajímavá destinace, stále se zde nachází řada krásných míst a pláží a stále je co objevovat. Která je vaše oblíbená pláž v Chorvatsku?

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář