10 tipů, díky kterým bude vaše cestování snažší

Cestování může být ještě jednodušší, když znáte určité tipy a triky, které vám ušetří peníze nebo zajistí větší pohodlí. A právě 10 takových tipů a triků jsme pro vás připravili.

 

1) Kupte si místní SIM kartu

Jedete-li do státu mimo Evropskou Unii, v mnoha případech se vyplatí zakoupit si místní SIM kartu. Díky ní budete mít mobilní data za lokální ceny. Kromě toho můžete ušetřit i za telefonování nebo SMSky. Nejlepší je, zjistit si dopředu, jaký operátor je v dané zemi nejvýhodnější a SIM kartu si zařídit až na místě.

KyivStar sim karta
Ukrajinská SIM karta, která vyšla na pár korun

 

2) Uschovejte své cennosti do prázdného obalu od opalovacího krému

Cestujete občas sami a neradi necháváte například na pláži věci, protože se bojíte, že vám je někdo ukradne? Pak může být řešením jejich uschování do prázdného obalu od opalovacího krému. Prodávají se speciální obaly, které jsou určeny pro uschování cenností. O opalovací krém se pravděpodobně žádný zloděj zajímat nebude.

 

3) Vytiskněte si kopie důležitých dokumentů

Jedete-li do zahraničí, není od věci naskenovat si do počítače pas, občanský průkaz a další důležité dokumenty. Dokumenty si pak můžete uložit například na e-mail nebo někam, kde k nim budete mít ze zahraničí přístup. Dobré je si tyto dokumenty také vytisknout. Proč? V případě, že některý z dokumentů ztratíte a budete mít jeho kopii, bude pro vás jednodušší takový problém vyřešit.

 

4) Noste si s sebou na letiště prázdnou láhev

Jak asi víte přes bezpečnostní kontrolu se nesmí pronášet láhve s tekutinami nad 100 mililitrů. Můžete však pronést prázdnou PET láhev a tu si pak na toaletách naplnit. Vyhnete se tím placení za předraženou vodu z automatu.

 

5) Suchý šampon

Suchý šampon je na cestování skvělým pomocníkem. Pokud víte, že se delší dobu nebudete moci umýt, pak byste tento vynález rozhodně měli zařadit do své cestovní výbavy. Je však nutno dodat jednu věc – přestože suchý šampon dokáže divy, klasický šampon nikdy nenahradí.

 

6) Berte si s sebou špunty do uší

Ať už jedete kamkoliv, vždycky se vám mohou hodit špunty do uší. Můžete být například ubytování v rušné ulici, ve které se kvůli hluku pod okny špatně spí nebo se může v okolí konat hlasitý koncert. A špunty do uší dokáží takový hluk ve velké míře izolovat. Kromě toho je můžete využít například i na cestě v autobuse nebo v letadle, chcete-li se trochu prospat.

 

7) Rozdělte si peníze na více míst

Při cestování se snad všichni potýkají s různými krádežemi. Chcete-li eliminovat riziko krádeže peněz, pak je dobré rozdělit peníze na více míst. Některé peníze si například můžete nechat na hotelu (pokud je to k tomu), určitou část peněz nosit v peněžence a něco si dát do speciální kapsičky pro úschovu peněz. Prodávají se různé cestovatelské opasky, do kterých se dají uschovat peníze, kapsička pod triko a podobně.

euro

 

8) Létejte jen s příručním zavazadlem

Také jste jedním z cestovatelů, který na každý výlet tahá obrovské kufry? Někdy to může být spíše přítěž. Cestujete-li pouze s příručním zavazadlem, plyne z toho řada výhod. Tím největším pozitivem je to, že ušetříte celkem dost peněz. Před nedávnem jsme zveřejnili článek s názvem Proč cestovat jen s příručním zavazadlem, ve kterém jsme toto téma probírali podrobněji.

 

9) Naučte se základní slova v místním jazyce

To, že se naučíte základy jazyka země, do které jedete, místní ocení snad vždycky. Naučte se alespoň jak pozdravit, jak poděkovat a jak se omluvit. Je pravda, že se v mnoha zemích domluvíte anglicky, v některých zemích však anglicky mluví málokdo. Řešením jazykové bariéry může být i cestovatelské tričko s ikonami.

 

10) Před odjezdem si zjistěte alespoň základy o zemi, do které vyrážíte

Než někam odjedete, je dobré si o cílové zemi zjistit alespoň základní informace. Je dobré zjistit si jaká je ve vaší cílové destinaci politická situace, co nemají místní rádi, jak je zde bezpečno a podobně. Vyvarujete se tak společenským faux pas. Můžete si přečíst i nějaké zajímavosti o státu, do kterého vyrážíte.

 

 

 

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 3
    Shares

Přidejte komentář