10 typů cestovatelů

Cestovatelů je celá řada. My jsme se je pokusili rozdělit na 10 typů. Který z nich jsi ty?

1) Běžný cestovatel
Nejraději jezdí do “Jugošky”, je vybaven řízkem v chlebu a nosí ponožky v sandálech. Veze si s sebou několik litrů českého piva, protože ty nečeský patoky přece nebude pít.

2) Dobrodruh
K cestování mu stačí malý batoh a pár korun. Často stopuje, stanuje nebo spí pod širákem, občas využívá couchsurfingu a když se chce rozšoupnout, ubytuje se přes Airbnb.

dobrodruh

3) Kalič
Na cesty se vydává s vidinou nepřetržitého alkoholového opojení. Ze svého výletu si pamatuje jen párty, pokec s cizinci a něco si nepamatuje vůbec. Nezajímá ho místní kultura a pro jídlo chodí do mekáče.

4) Plánovač
Má rozplánovanou každou vteřinu, a když něco nejde podle plánu, je velmi nervózní. Když si naplánuje, že někam pojede v určité datum, prostě pojede, ať už by se mělo dít cokoliv. I kdyby v zemi, do které jede, řádilo tornádo.

5) Milovník sociálních sítí
Cestuje jenom kvůli tomu, aby si to mohl hodit na instagram nebo na facebook a pochlubit se svým přátelům. Za den si udělá minimálně 50 selfíček.

selfie

6) Miláček cestovek
Bez cestovky a českého delegáta nevytáhne paty z domu. Pokud by měl vycestovat na vlastní pěst, byl by v zahraničí ztracený. Jeho dovolená se většinou skládá ze dvou věcí: válení na pláži a chození pro jídlo nebo drinky (které jsou v ceně all-inclusive zájezdu).

7) Nerd
Ví všechno o historii a cestuje pouze za účelem návštěvy různých památek. Když už je památek přehlcený, zajde se podívat na místní divadelní představení.

8) Milovník luxusu
Podle něj je dovolená od slova “dovolit”. A když si má něco dovolit, tak se rozšoupne ve velkém. Buď je bohatý, nebo ne a celou dovolenou přemýšlí o tom, jak splatí úvěr, který si na ni vzal. Měl by spíše šetřit podle našich tipů.

apartmán

9) Žvanil
Neustále mluví o tom, jak by chtěl cestovat, ale nemůže. A to kvůli nedostatku peněz, zlé přítelkyni nebo třeba teroristickým útokům. Vždycky si najde výmluvu, proč nikam nejezdit. Ale hrozně moc by chtěl. Opravdu.

10) Náhodný cestovatel
Znáte ty titulky tipu: “Večer se v Praze opil s kamarády a probudil se v Paříži”? To je přesně tento typ cestovatele. Večer se opije, a pak se s obrovskou kocovinou probudí několik stovek nebo tisíc kilometrů od svého domova.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 3
    Shares

Přidejte komentář