4 způsoby, jak ušetřit na dovolené na Slovensku i jinde

Levná dovolená Slovensko

 

Všichni si chceme dovolenou užít naplno. Nikdo z nás ale nechce přesáhnout svůj rozpočet. Dobrou zprávou je, že na dovolené u nás i v zahraničí můžete ušetřit. Na Slovensko můžete také vyrazit bez obav. Musíte se jen naučit, na jakých věcech ušetřit. Nemusíte šetřit na všech. Stačí, když si zvolíte jednu nebo dvě věci z těchto čtyř a na konci dovolené uvidíte velký rozdíl v rozpočtu.

 

Ubytování

Kempy jsou samozřejmě nejlevnější, ale nejsou nejpohodlnější. Jedinečný hotel Chopok nebude nejlevnější variantou ubytování, ale pobyt si tu zaručeně užijete. Hotely nabízí také wellness a jídlo, takže zase můžete ušetřit na snídani a večeři, když si správně vyberete. Často najdete i výhodné nabídky pro ubytování, kde najdete je v základní nabídce také:

  • polopenze,
  • wellness,
  • bazén.

Jídlo

V případě polopenze můžete ušetřit na jídle venku v restauracích. Nové apartmány Liptov nabízí vynikající slovenské speciality. Jestli chcete hodně ušetřit, můžete si samozřejmě pronajmout klasický apartmán nebo chatu a vařit si sami. Na cestách také najdete hospody, kde se najíte za velmi slušné peníze. Ušetříte a zároveň ochutnáte místní kuchyni.

Doprava

Na Slovensku se můžete velmi pohodlně dopravovat pomocí električky nebo zubačky. Jestli je budete používat pravidelně, kupte si Tatra Card, se kterou vás to vyjde mnohem levněji. V ceně budete mít také slevy na vstup do muzeí, wellness, restaurací, obchodů a automaticky budete mít uzavřené horské pojištění. Z Čech se na místo můžete dostat snadno vlakem.

Suvenýry

Přivézt si z dovolené něco domů je krásné. Jestli chcete na dovolené ušetřit, měli byste si na to stanovit jasný limit. Potřebujete pánské mikiny se slovenskou vlajkou? Možná ano. Ale bohatě vám stačí jedna. Kupte si klidně i nějaký magnet nebo pohlednici. Předem si ale určete, kolik toho koupíte nebo kolik peněz máte určených na suvenýry.

 

Zdroj obrázku: milan noga / Shutterstock.com

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář