9 věcí o Itálii, které vás překvapí

Možná už jste slyšeli, že v Itálii je dobrá zmrzlina a asi máte rádi italskou kuchyni. Ale mnoho věcí o Itálii určitě nevíte. Pojďte si přečíst 9 věcí o Itálii, které vás překvapí.

1) Italská snídaně. Jestli jste zvyklí dávat si k snídani vajíčka se slaninou, pak vás Itálie zklame. Snídaně se většinou skládá z kávy a přeslazených sušenek, které si ještě navíc Italové mažou přeslazeným džemem.

sušenky2) Frázi “Pauza na kafe” uslyšíte dost často. Ale tak proč ne?


3) Turistické značení není psané v kilometrech, ale v minutách. Problém je, že 15 minut někdy znamená 5 minut, ale někdy taky půlhodinu.

4) Když zakoupíte jízdenku na vlak, musíte ji ještě na nádraží označit. Pokud ji neoznačíte a průvodčí vás zkontroluje, platíte pokutu, stejně jako kdybyste jízdenku vůbec neměli. A pokud značkovač na nádraží nefunguje, pak na jízdenku musíte datum a čas dopsat propiskou. Vážně.

5) Troubení aut uslyšíte všude. Hlavně ve velkých městech. Italové mají však ve zvyku troubit i v zatáčkách. Tak abyste se třeba nelekli.

6) Když si objednáte “latte”, dostanete sklenici mléka. Nezapomeňte zdůraznit slovo “caffe”. Objednejte si tak “caffe latte”. Pokud tedy nechcete mléko.

7) Respekt k pravidlům je v Itálii snad ještě horší než v České republice.


8) Večeře v 9 nebo v 10 večer. Takže pokud držíte dietu a poslední jídlo jíte v 5 večer, máte smůlu.

9) Průměrný Ital sní 25 kilogramů těstovin ročně. Slušná porce ne?

těstoviny

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář