7 skvělých světových kuchyní

Jídlo hodně z nás považuje za skvělý požitek. Skvěle to vystihl už George Bernard Shaw větou: „Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu.“ A v dnešním článku se dozvíte o 7 nejlepších světových kuchyních.

 

1) USA

Americká kuchyně je takovým “mixem” ostatních kuchyní. V USA často konzumovaná pizza je z Itálie a hranolky mají původ v Belgii. Zajímavé navíc je, že i hamburger pravděpodobně není americkým nápadem, ale do Spojených států ho přivezli němečtí imigranti. V každém případě si v USA můžete dopřát velmi chutný hamburger, možná ten nejlepší ve vašem životě.
Stejně tak jsou Spojené státy zemí koblih (donutů). Donuty se zde prodávají s řadou polev a budete-li v USA, určitě nezapomeňte pravé americké donuty ochutnat.

 

hamburger

 

2) Mexiko

Pod mexickou kuchyní si řada lidí představí tortillu. To je však pouze část pravdy. Základem řady mexických pokrmů je tortilla. Z tortil se však připravuje řada různých pokrmů, například Burritos (tortilla plněná fazolemi, sýrem, masem, zeleninou…), Tacos (různě připravené tortillové lacky s různými druhy masa) nebo Quesadillas. Kromě toho je zde známým pokrmem i Chilli con carne (hovězí maso s fazolemi a rýží).

 

mexická kuchyně

 

3) Thajsko

Thajskou kuchyni moc lidí nezná, přitom je dost zajímavá. Dalo by se říci, že hlavně pouliční stánky s jídlem jsou thajskou atrakcí. Oproti stravě, na kterou jsme zvyklí, se prostě jedná o něco úplně jiného. Možná budete překvapeni, ale i Thajci mají rádi hodně pálivá jídla.
Zajímavé je například pokrm zvaný Thód Man Kung, což jsou krevetové karbanátky s medovou omáčkou, většinou se podávají s rýží. Máte-li rádi saláty, může být pro vás lákavý pokrm zvaný Som Tam Thaj, což je salát ze zelené papáji, oříšků, mrkve, krevet a rajčat.

 

thajsko

 

 

4) Indie

Indická jídla jsou hodně kořeněná a mají výraznou chuť. Hodně se zde konzumují vegetariánské pokrmy. V chuti vegetariánských pokrmů se nejspíše jedná o kuchyni, která předhání všechny ostatní. Velmi oblíbená je v Indii rýže a luštěniny.
Často konzumovaná je v Indii například kaše z luštěnin zvaná Dál. V indických restauracích v Česku je oblíbený pokrm Tandoori, což je kořeněné kuře grilované ve speciální peci. Jako příloha se v Indii kromě rýže často podávají i různé placky, například Nán nebo Čápátí.

 

indické jídlo

 

 

5) Japonsko

Pod japonskou kuchyní si řada lidí představí Sushi. A ano Sushi je v Japonsku opravdu oblíbené. Díky poloze Japonska jsou zde oblíbené právě ryby a mořské plody. Častou přílohou je pak rýže. V japonské kuchyni se navíc hojně používá “japonský křen” Wasabi, který se přidává například do sushi nebo nudlí. K dochucování jídel se zde často používá i zázvor a sójová omáčka.

 

suši

 

 

6) Francie

Francouzská kuchyně je dost kontroverzní. Řada lidí si francouzskou kuchyni ihned spojí se šneky a žabími stehýnky. Ano i tyto věci se zde konzumují. Francie však nabízí mnohem více, například skvělé sýry nebo bagety. Rozhodně pak stojí za zmínku francouzské víno, kterým je tato země vyhlášená. A pravý francouzský croissant byste také určitě měli ochutnat.

 

croissant

 

 

7) Itálie

Italskou kuchyni považuje mnoho lidí za tu nejlepší. Ať už kvůli pizze, těstovinám nebo dobré kávě. Italská kuchyně však není jen pizza. Navštívíte-li Itálii, musíte si rozhodně dopřát pravou italskou zmrzlinu. Zmrzlina je zde oproti té české velmi poctivá a je vyrobena z opravdového ovoce. Z italského Toskánska pochází i tiramisu.

 

pizza

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 1
    Share

Přidejte komentář