Euovíkend levně letecky / kam na podzim

Eurovíkend letecky

Už k nám téměř dorazil podzim, který je sice nádherný, ale ve spoustě z nás evokuje mírně depresivní pocity, a to třeba kvůli blížící se šedivé zimě, která u nás většinou nestojí za nic. Podzim si ale můžete zpříjemnit výletem po Evropě, a to za příjemné ceny! Stačí se naučit hledat levné letenky a na krátké cesty létat bez cestovky. Poznáte nová místa, projdete si památky a užijete si teplejší počasí, než je v Česku. Vrátíte se nabití energie a odhodlání přečkat zimu. Nebo vyrazit na další výlet?

Pokud hledáte tipy na levný eurovíkend, pak jste tu správně.

Pokud se dokážete sbalit jen do batůžku a věřte mi, že to na víkend opravdu bohatě stačí, můžete si užít úžasný víkendový výlet za pár tisíc. Cena takového eurovíkendu vás pak může vyjít cca na 3 – 5000 Kč včetně ubytování a letenek. Další výdaje už záleží na tom, kolik pak utratíte za restaurace, bary a vstupenky.

Přinášíme hned několik tipů na levné eurovíkendy na podzim 2022.

Je libo italská pizza nebo Coloseum?

Itálie je jedno z míst, kam zkrátka musíte jet. A ideálně ji procestovat postupně úplně celou. Zpáteční letenku seženete klidně za 800 Kč a to je víc než příjemná cena. Za ubytování na Airbnb ve dvou lidech ušetříte mnohem víc, než kdybyste jeli sami. Jen si dejte pozor, kam chcete jet. Třeba takové Miláno je zrovna nejdražší město v Itálii, ale třeba taková katedrála Narození panny Marie za návštěvu určitě stojí. Zážitky vám už nikdo nevezme!

Na víkend do Amsterdamu

V Amsterdamu, hlavním městě Holandska, už na podzim takové teplo jako v Itálii asi nebude, ale rozhodně patří mezi oblíbené destinace, kam Češi často vyráží za dobrodružstvím. Pokud máte možnost, vyražte do Amsterdamu raději přes týden, o víkendu je ubytování dražší. Nedivte se, když v podnicích najdete koláčky s marihuanou, ta je zde totiž zcela legální. Zpáteční letenka stojí kolem 1700 Kč.

Tip:Letenky hledejte přímo u nízkonákladových leteckých společností jako je Ryan Air nebo Easy Jet. Na levné ubytování prozkoumejte Airbnb či Booking.com. 

Nepředvídatelný Londýn

Do Londýna jsou letenky také levné, ale nacpěte si do batůžku raději i deštník. Tam totiž člověk nikdy neví, jaké počasí očekávat. Zpáteční letenka vás vyjde na pouhou tisícovku. Do Londýna vyražte ideálně v září, ale maximálně v říjnu, protože v listopadu se zavírají některé památky a počasí už není příliš vlídné.

Na skok do Athén

Nebo klidně prozkoumat celý Rhodos. Řecko na podzim jistě oceníte, a to hlavně díky jeho velmi příjemným teplotám. V říjnu se teploty ještě pořád drží kolem pětadvaceti stupňů, v listopadu už jen kolem devatenácti. Podzimní měsíce jsou ideální na poznávání řeckých památek, které se během léta v horkých dnech zvládají těžce a spousta lidí dává přednost raději pláži. PS: Nezapomeňte si vyměnit dostatek eur na úžasný řecký gyros!

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář