7 faktů o Belgii, které jste nevěděli

Hodně lidí si Belgii spojuje se špatným počasím, dobrým pivem nebo čokoládou. Málokdo však už ví například to, že hranolky jsou belgickým vynálezem. Pojďte si o této zemi přečíst více.

 

1) Mnoho lidí se domnívá, že hranolky pocházejí z Francie. Opak je však pravdou, hranolky mají svůj původ v Belgii. Belgičané jsou na své hranolky dost hrdí a určitě byste udělali chybu, pokud byste belgické hranolky neochutnali.

2) Průměrný Belgičan zkonzumuje průměrně 75 kilogramů hranolek ročně. Pro porovnání – průměrný Američan zkonzumuje “pouhých” 50 kilogramů hranolek za rok.

hranolky

3) Čerpací stanice zde často fungují jako samoobsluha – “projedete” stojan platební kartou, natankujete a můžete jet dál.

4) Mnoho lidí si s hlavním městem Belgie – Bruselem spojuje sochu močícího chlapečka. Věděli jste však, že v Belgii najdete taktéž sochu močící holčičky nebo močícího psa?

5) V Belgii je spropitné zahrnuto v ceně.

6) 24% bruselské populace tvoří muslimové.

7) V Belgii se vaří mnoho druhů piv. Piva zde většinou obsahují kolem 7% alkoholu, a proto se podávají ve sklenicích o objemu 0,25 nebo 0,33 litru.

kwak pivo

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 14
    Shares

Přidejte komentář