Podzim v lázních aneb proč vyrazit na wellness

Podzim v lázních

Letos nedejte podzimním chmurám šanci a nechte se opečovávat v českých lázních. Kam nejlépe vyrazit?

 

Odpočiňte si letos v lázních

Podzim s sebou přináší únavu a narůstající shon. Po období dovolených se vracíme do zavedeného každodenního režimu. Mnozí mají doma školáky a musejí tedy pečlivě dohlédnout i na jejich úspěšný návrat do lavic. A záhy se navíc budeme připravovat na Vánoce.

Nelze se tak příliš divit, že hledáme způsob, jak si odpočinout. Podzim je ideálním obdobím, kdy vyrazit do lázní. Ve vířivce se prohřejete a masáž udělá dobře vaší duši. Podzimní letargie si na vás nepřijde. Kde se vám podzim v lázních bude určitě líbit?

Lázně Bělohrad jsou nevelkým městem nacházejícím se v malebné krajině Podkrkonoší, a to v okrese Jičín. Zdejší slatinné lázně se primárně věnují pacientům s potížemi pohybového aparátu, gynekologickými, neurologickými, onkologickými a kožními onemocněními.

Lázeňství tu má už 130 let trvající tradici. První zmínky o lázních se datují do roku 1872, kdy pražský průmyslník Dormitzer koupil Bělohradské panství a nechal na levém břehu Javorky postavit boudu se třemi koupelnami.

 

 

Lázně léčí široké spektrum neduhů

Nicméně zásluhy o lázně se v těchto krajích primárně připisují hraběnce Anně z Asseburgu, která roku 1885 provedla první úspěšné pokusy s léčivými účinky místní rašelin. V současnosti personál dbá i na používání moderních léčebných metod. Lázně poskytují kromě individuálně sestavených léčebných pobytů i samoplátecké pobyty zaměřené na relaxaci.

Koho by snad nezaujala tato nabídka, může se vydat i jinam. V neméně malebné horské krajině, tentokrát však severní straně Jizerských hor, se nacházejí Lázně Libverda.

Zdejší lázně jsou především zaměřeny na lázeňskou léčbu pohybového aparátu, onemocnění srdce a krevního oběhu. Stejně tak jsou zaměřeny na pro sportovně relaxační pobyty. Vyrazit sem můžete i na wellness.

Lázně Libverda se začínají formovat kolem roku 1760. Spojeny jsou se šlechtickým rodem Clam-Gallasů, konkrétně s Kristiánem Filipem, který nechal budovat první lázeňské stavby.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář