7 faktů o Kalifornii, které vás překvapí

S Kalifornií si mnoho lidí spojí Hollywood, Los Angeles nebo teplo. Možná vás překvapí, že i v Kalifornii jednou za čas sněží. Přečtěte si více!

1) Kalifornie je největším americkým producentem vína. Po Itálii, Francii a Španělsku je čtvrtým největším producentem vína na světě.

víno
2) Pokud si představujete Kalifornii jako neustále slunečnou a teplou zemi, pak budete nejspíš zklamaní, protože i v Kalifornii sněží. Léta sice bývají horká a suchá, zimy jsou však chladnější a deštivé, v některých případech může napadnout sníh.


3) Mexické jídlo je zde velmi oblíbené. Ať už je to tacos, buritos nebo cokoli jiného. A není se čemu divit, v Kalifornii žije velký počet lidí hispánského původu.

tacos

4) Určitě znáte známý nápis “Hollywood”. Při silvestrovské noci (2016) neznámí vtipálci tento nápis pozměnili na “Holyweed”, což v překladu znamená “svatá marihuana”.

hollywood

5) Poměrně bizarní je, že někteří Kaliforňané si v období sucha v roce 2015 nechávali natřít trávníky na zeleno. V rámci úsporných opatření bylo zakázáno zalévat venku pitnou vodou a tak si to někteří vyřešili po svém. Jednalo se o barvu na přírodní bázi.

6) Jednou z mnoha čtvrtí v Los Angeles je Venice, což jsou takové “americké Benátky”. Tuto čtvrť nechal vybudovat multimilionář, který se po své cestě do Itálie zamiloval do Benátek a nechal si tak jejich kopii vytvořit v USA a to včetně vodních kanálů.

7) Věděli jste, že Kalifornie je rodištěm hudebních kapel jako jsou Green Day, Guns N’ Roses, The Doors, Metallica nebo Linkin Park? A v tomto seznamu by se dalo pokračovat téměř do nekonečna.


 

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 6
    Shares

Přidejte komentář