7 věcí o Izraeli, které vás překvapí

Redakce webu cultures.cz pro vás připravila článek s názvem “7 věcí o Izraeli, které vás překvapí”. Pojďte si přečíst více.

1) V Izraeli je povinná vojenská služba a to nejen pro muže. Stejně jako v KLDR musí v Izraeli na vojnu povinně nastoupit i ženy.

vojáci

2) Každou sobotu se v Izraeli slaví židovský svátek šabat. V tento den se nesmí vykonávat žádná práce. V mnoha obchodech, restauracích, ale i státních institucích je zavřeno. Samozřejmě to platí převážně pro židovskou komunitu.

3) Na každém rohu jsou zde ozbrojenci se samopaly, kteří by měli chránit vaši bezpečnost. Je však rozdíl mezi jednotlivými oblastmi. Například v Tel Avivu je rozhodně méně ozbrojenců než v Jeruzalémě.

4) Na mnoha izraelských autobusových zastávkách jsou tzv. tzedakah boxy, do kterých můžete vhodit peníze a přispět na charitu.

5) Některé lidi, kteří navštíví Jeruzalém postihuje jeruzalémský syndrom. Takoví lidé se začnou chovat zvláštně a v některých případech se dokonce ztotožňují s některou biblickou postavou.

6) Z jídel je v Izraeli velice oblíbený hummus (studená kaše z cizrny) nebo falafel (smažené kuličky z cizrny). Izraelskou kuchyni určitě stojí za to vyzkoušet.

falafel
7) Na autobusových i vlakových nádražích jsou bezpečnostní rámy, kterými musíte projít. Bezpečnostní rámy jsou taktéž ve velkých obchodech, poštách a podobných institucích.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 53
    Shares

Přidejte komentář