11 faktů o KLDR, které vás překvapí

Pojďte si přečíst článek o jedné z nejuzavřenějších zemí světa – Severní Koreji. Tato země je obestřena mnoha spekulacemi a řadou tajemství. Kromě toho se dost liší od Jižní Koreji.

 

1) Muži v Severní Koreji mají povoleno pouhých 10 účesů a ženy 18 účesů. Toto pravidlo však neplatí pro studenty, kteří nemají na výběr a musí být ostříháni stejně jako vůdce Kim Čong-un.

2) Do KLDR se dá ve většině případů dostat pouze díky organizovaným zájezdům. Při takových zájezdech můžete jít pouze tam, kam je vám povoleno a jste neustále pod dohledem severokorejských průvodců.

3) Modré džíny jsou v Severní Koreji zakázány, jsou považovány za znak amerického imperialismu.

4) Severní Korea a Kuba jsou jedinými státy na světě, ve kterých se neprodává Coca-Cola.

cola
5) Pouze vláda a vojenští důstojníci zde mohou vlastnit motorová vozidla.

6) Podle školních osnov se Kim Čong-Un naučil řídit ve 3 letech. Dle osnov je to také nadaný malíř, skladatel a sportovec.

7) Severokorejci používají svůj vlastní operační systém Red Star. Mají přístup na uzavřený internet, který funguje pouze v rámci KLDR.

8) V každém domě musí být vystaveny obrazy severokorejských vůdců.

9) Severní Korea byla vzhledem k nedostatku finančních prostředků donucena použít lidské výkaly jako hnojivo.

10) Předpověď počasí v Severní Koreji vypadá tak, že se většinu času mluví o tom, jaké bylo počasí v předchozích dnech. Ve zbytku času se pak severokorejský divák dozví, že počasí v následujících dnech bude mezi 5 až 30 stupni Celsia.

11) V KLDR sice McDonald’s nenajdete, to ale nemění nic na tom, že vedení země si nechává pravidelně dovážet hamburgery z čínských McDonaldů (dováží je národní letecká společnost).

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 41
    Shares

Přidejte komentář