7 mýtů o Češích

O českém národu se šíří mnoho mýtů. Pojďme si vyvrátit, že nejen Češi nosí ponožky v sandálech nebo tleskají po přistání letadla.

 

MÝTUS 1: Pouze Češi nosí ponožky v sandálech. Osoby s ponožkami v sandálech můžete vidět nejen v České republice, ale i v USA, Polsku, Velké Británii a mnoha dalších státech. S ponožkami v sandálech byl k vidění například David Beckham nebo Justin Bieber.

MÝTUS 2: Tleskání po přistání letadla. V letadle tleská i mnoho dalších národů. Na videu jsou v čase 3:10 tleskající Italové.

MÝTUS 3: Češi jsou alkoholici a pijí nejvíce alkoholu na světě. Český národ rozhodně není ve spotřebě alkoholu na osobu na prvním místě. Nejvíce alkoholu si dopřávají Bělorusové a to celých 17,5 litrů čistého alkoholu na osobu za rok. Doporučuji podívat se na tento článek.

MÝTUS 4: Pouze Češi se věnují houbaření. Ano, Češi jsou považováni za nejvášnivější houbaře, ale houbaření je rozšířeno i v Polsku, na Slovensku nebo v Rusku.

houby
MÝTUS 5: Češi jsou nejvíce pesimistickým národem. Podle mnoha průzkumů jsou Češi opravdu považováni za jeden z nejvíce pesimistických národů na světě. To však neznamená, že jsou nejvíce pesimistickým národem. Například podle tohoto průzkumu jsou nejvíce pesimistickým národem Řekové. Češi jsou až druzí…

MÝTUS 6: Češi jsou nejtlustší v Evropě. Nejtlustším evropským národem jsou Andořané. Češi se umístili na pátém místě.

MÝTUS 7: Češi jsou rasisté. Zdaleka ne! Česká republika je dle tohoto průzkumu tolerantnější než USA nebo Německo.

BONUS – Co o sobě český národ hledá:

google češi

 

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář