9 překvapivých faktů o Jižní Koreji

Redakce webu cultures.cz pro vás připravila článek s názvem “9 faktů o Jižní Koreji”, která je “protikladem” Severní Koreji. Pojďte si přečíst více.

1) Smrkání při jídle je v Jižní Koreji neslušné.

2) Naopak se zde možná u jídla setkáte s hlasitým srkáním, které je zde naprosto normální.

3) Pokud si myslíte, že Češi jsou závislí na chytrých telefonech, pak byste měli navštívit Jižní Koreu. Podle studie má 72% jihokorejských dětí smartphone dříve, než jim je 11 až 12 let. V průměru pak na něm tráví více jak 5 hodin denně.


telefon
4) V Koreji existuje tzv. korejský věk. Jakmile se narodí dítě, je mu automaticky 1 rok. Další rok se pak připočítává vždy k prvnímu dni nového roku podle lunárního kalendáře. Rozdíl mezi korejským věkem a věkem jak ho známe my může být tedy 1 až 2 roky. Ovládáte-li trochu angličtinu, můžete si ho spočítat ZDE.

5) 4 je v Jižní Koreji nešťastné číslo, zní totiž v jihokorejštině podobně jako slovo “smrt”. Třeba ve výtazích se číslo 4 prostě vynechává nebo je nahrazeno písmenem F.

6) Stejně jako číslo 4 může symbolizovat smrt i červená barva. Korejci se například vyhýbají psaní jmen červenou barvou, vypadá to pak totiž tak, že si přejí, aby dotyčný zemřel.

7) V Jižní Koreji je velmi oblíbené “kimči”, což je salát připravený z kvašené zeleniny a dalších ingrediencí (existuje však skoro 300 variant tohoto pokrmu). Nejedná se o hlavní jídlo, ale o přílohu, která se v restauracích k mnoha jídlům podává zdarma.

kimči
8) Mezi Jihokorejci je běžné ptát se ostatních na to, jaká jsou krevní skupina. Věří totiž, že krevní skupina ovlivňuje lidskou osobnost.

9) Toaletní papír se zde v mnoha případech nesplachuje, ale hází se do koše postaveného vedle záchodové mísy.


Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 7
    Shares

Přidejte komentář