7 šokujících faktů o “nebezpečném” Íránu

Věděli jste, že Írán ve skutečnosti není nebezpečnou zemí, jak nám předkládají média? Pojďte si přečíst o Íránu více.

1) Írán je ve skutečnosti bezpečnou destinací. Téměř v žádné íránské provincii nefigurují teroristické skupiny už několik let.

2) Írán je vyspělejší než Turecko. Írán je podle indexu lidského rozvoje na 69. místě, zatímco Turecko na 72. místě. Některé z vás možná překvapí, že Íránci mají elektřinu, dokonce i internet, mobilní telefony a podobně…

3) Chcete-li vyzkoušet nejlepší vodní dýmku v životě, pak určitě navštěvte Írán. Užijete si navíc i skvělé prostředí v íránské čajovně.

4) Íránci jsou velmi pohostinní. Někteří si vás pozvou klidně k sobě domů, nabídnou vám večeři a nechají vás u sebe přespat.


íránci
5) Jelikož je Írán islámská země, setkáte se zde se zákazem alkoholu. Někteří Íránci to však řeší po svém a můžete tak narazit na ilegální tvrdý alkohol v plastových kanystrech.

6) Většina mladých lidí chce změnu režimu, který v Íránu v současnosti panuje.

7) V Íránu funguje “morální policie”, která hlídá, zda jsou ženy zahaleny podle pravidel islámu. Byla dokonce i vyvinuta mobilní aplikace, prostřednictvím které si mohou Íránky dát vědět, kde zrovna je morální policie, aby se stihly zahalit.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 22
    Shares

Přidejte komentář