9 faktů o Dubaji, které vás překvapí

Dubaj se vyznačuje luxusem a moderní architekturou. Nad některými atrakcemi, které Dubaj nabízí, zůstane obyčejnému turistovi rozum stát. Připravili jsme pro vás 9 faktů o Dubaji, které vás překvapí.

1) V Dubaji se nachází největší nákupní středisko na světě – “The Dubai Mall”. Najdete v něm třeba i ledovou plochu na bruslení nebo obrovské akvárium.

2) V dalším obrovském nákupním centru “Mall of the Emirates” se nachází krytý lyžařský areál “Ski Dubai”. Tento areál kromě 5 různě strmých svahů nabízí i Snow Park s ledovou skluzavkou nebo sáňkařskými drahami.

3) Dubajská policie vlastní luxusní auta, například Bugatti Veyron, Ferrari FF, Lamborghini Avendator, BMW M6, Lexus RC F a další.


4) Zhruba 85% obyvatel Dubaje tvoří přistěhovalci (převážně z Indie, Pákistánu a Bangladéše).

5) V Dubaji se nacházejí automaty na zlato. Stačí vložit platební kartu a zvolit, kolik zlata chcete.

6) 1 litr benzínu zde v přepočtu vyjde zhruba na 12 českých korun. To je i na Asii celkem málo.

7) Dubaj nabízí umělé ostrovy a poloostrovy, výstavba většiny z nich však zatím nebyla dokončena.

atlantis dubaj
8) Jednou z mnoha dubajských vymožeností jsou klimatizované autobusové zastávky. V létě totiž mohou dubajské teploty dosáhnout klidně i 50 stupňů Celsia.


9) Dubajské metro je plně automatické a obejde se tak bez řidiče. První z vagónů každé soupravy tvoří “Gold Class” nabízející větší komfort a připojení k wifi. Jeden vagon je pak vyhrazen pro ženy s dětmi. Ostatní vagóny jsou smíšené.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 7
    Shares

Přidejte komentář