8 faktů o Albánii, které jste nevěděli

Albánie má pro většinu Čechů špatnou pověst a spojují ji s nebezpečím, často však neoprávněně. Pojďte si o tomto státu přečíst více.

1) V Albánii se (stejně jako v Bulharsku) kýve hlavou obráceně. Dáváte-li tedy nonverbálně najevo souhlas, Albánec to chápe jako nesouhlas.

2) Nejrozšířenějším albánským náboženstvím je islám. Mnoho Albánců však náboženství nebere moc vážně (především kvůli dřívějšímu komunistickému režimu) a velká část lidí, kteří se považují za muslimy, zde pije alkohol nebo jí vepřové maso.

rakije

3) V Albánii jsou velmi oblíbené automobily značky Mercedes. Tato auta zde můžete vidět v mnoha různých stavech (od nových až po taková, co “jezdí z posledního”).

4) Na albánských silnicích můžete občas vidět oslí povozy, auta však převažují.

5) Dojem z Albánie mohou kazit všudypřítomné odpadky, s kterými si Albánci hlavu zrovna nelámou.

6) V Albánii často můžete vidět místní obyvatele kropit silnice hadicí, aby se zbavili prachu.

7) Většina albánských silnic je nekvalitních, Albánci řídí na české poměry dost nebezpečně a pásy v autě jsou zde spíše na okrasu.

8) Přestože se Albánie nachází v Evropě, není na tom ekonomicky moc dobře a minimální mzda je zde v přepočtu zhruba 4400,- korun. V Česku je v současnosti minimální mzda 11000 korun. Životní náklady jsou v Albánii však samozřejmě jiné než v Česku.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 105
    Shares

Přidejte komentář