Do středních Čech do lázní i za historií

Kutná hora

Za hranicemi Prahy čeká na turisty nejedno překvapení: Objevte střední Čechy

Středočeský kraj bývá mnohými neprávem vnímán jen jako jakási prodloužená ruka metropole. Má přitom sám o sobě dost co nabídnout.

Mezi nejmalebnější města tohoto kraje se jednoznačně řadí Poděbrady. Lázeňské město se nachází přímo na řece Labi. Pacienti se sem jezdí léčit už od roku 1908 s onemocněními srdce, cukrovkou nebo chorobami pohybového ústrojí.

Nicméně Poděbrady mají mnoho co nabídnout i „běžným“ hostům. Historickou dominantu tohoto místa tvoří socha krále Jiřího od Bohuslava Schnircha, která je umístěna na náměstí. Za návštěvu stojí také lázeňský park se slavnými květinovými hodinami.

Dovolená ve středních Čechách však nabízí celou řadu dalších impozantních destinací. Patří k nim mimo jiné i jedinečná historická perla v podobě Kutné Hory s chrámem sv. Barbory. S dětmi se můžete vydat do zábavního parku Mirakulum v Milovicích a milovníci historie nevynechají třeba výlet na hrad Karlštejn nebo zámek Loučeň.

 

Vypravte se nejen do přírody

Ani ti, kteří by v krásném počasí rádi zamířili hlavně do přírody, nebudou ve Středočeském kraji zklamáni. K těm nejkrásnějším lokacím zde bezesporu náleží určitě vyhlídka Máj nabízející unikátní pohled na meandr Vltavy. Podobně se jednoznačně řadí k těm nejzajímavějším přírodním lokalitám určitě i lom Velká Amerika nedaleko Berouna, jemuž se přezdívá „český Grand Canyon“.

Určitě si tak na poznávání krás tohoto jedinečného kraje vyhraďte minimálně několik dní, stále budete mít co objevovat. Hodit se vám tak může tip na penziony ve středních Čechách. Zkuste třeba penzion v Kutné Hoře nebo další tip na penzion v Poděbradech.

Chcete se podívat na rozmanitější nabídku ubytování? Vyberte si svůj ideální penzion na Penzion.cz.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář