Čtyři tipy, jak sehnat ty nejvýhodnější letenky

Kam plánujete příští cestu? Někam daleko? Ať už dáváte přednost aktivnímu nebo pasivnímu odpočinku, při návštěvách exotických míst načerpáte nové psychické síly nejsnáze. Pokud něco naopak vyčerpáte, jsou to finanční prostředky. Jenže i do nejvzdálenějších míst můžete letět výhodně. Stačí znát několik tipů.

 

Propadněte internetu

Tip číslo jedna de facto znamená, abyste šli s dobou. Dnes už se v kamenných obchodech kupuje máloco a ani levné letenky nejsou výjimkou. Celý svět je online, a pokud se ho rozhodnete poznávat, začněte taky online. Kamennou prodejnu s letenkami byste nakonec hledali jen těžko.

Jenže kde na internetu hledat, že? Tradiční vyhledávače tou nejlepší volbou rozhodně nejsou. Jen si to zkuste a zadejte do vyhledávacího řádku třeba heslo letenky Dubaj. Tisíce a tisíce výsledků, seřazených podle toho, jak se algoritmům zdají relevantní, znamenají pro zájemce o nákup letenek doslova pohromu. Dostanete se ke spoustě informativních článků, kde ovšem nenakoupíte vůbec nic. Pravděpodobně vám vyhledávač ukáže i nějakou tu stránku, kde lze letenky nakoupit. Jistotu, že jste se dostali k těm nejlevnějším, ale nikdy mít nebudete. To byste se museli proklikat všemi výsledky vyhledávání. A na to by pravděpodobně padla celá vaše dovolená. Internet tedy ano, ale webový vyhledávač určitě ne.

 

 

Používejte srovnávač letenek

Vy totiž nepotřebujete letenky vyhledat, ale hlavně srovnat. Celkem logicky je tedy správnou cestou k nejvýhodnějším letenkám použití srovnávače letenek. Že jste o něm ještě nikdy neslyšeli? Tak to je velká škoda. Jedná se o celkem běžnou webovou stránku, která se na první pohled nijak neliší od těch, po kterých běžně surfujete.

Její důležitou vlastností je fakt, že je napojena na databáze leteckých společností. Ty nejkvalitnější srovnávače dokonce na databáze všech leteckých společností. A buďte si jisti, že se tím pochlubí tak, abyste si toho hned všimli. Právě to je totiž důležité, abyste se dostali k těm skutečně nejlevnějším letenkám.

Celé to totiž funguje vlastně úplně primitivně. Do jednoduchého formuláře zadáte termín odletu, místo odletu a kam chcete letět. Třeba do té Dubaje. Svou volbu potvrdíte a necháte pracovat srovnávač. Ten před vás v okamžiku naservíruje nabídky všech leteckých společností, hezky seřazené od nejlevnějších. Na klíčová slova letenky Dubaj a nekonečné probírání se výsledky můžete zapomenout. Tady je vše intuitivní a jasné.

Samozřejmě, že vám takový srovnávač výhodné nabídky jen neukáže. Na srovnávači si letenky můžete i rovnou zakoupit. Tak trochu tedy funguje jako e-shop s letenkami.

 

Plaťte na splátky nebo si platbu odložte

I levné letenky ale můžete udělat ještě výhodnějšími. Můžete ještě trochu taktizovat, nebo nemusíte čekat, než budete mít na účtu dost peněz. Platba na splátky nebo odložená platba totiž dorazila i do světa letecké dopravy.

Jistě se tedy ptáte, jestli je umožňují i srovnávače, které jsme vám doporučovali v předchozím tipu. Ty nejkvalitnější ano! Pokud si vyberete eSky.cz nebo jiný podobně dobrý, můžete cenu letenek uhradit na splátky nebo si platbu odložit, třeba až vám přijde výplata.

 

Náklady na cestování

 

Ušetřete i na ubytování

Že už vás nenapadá, jak udělat nákup letenek ještě výhodnějším? Tak se pojďme zamyslet, co dalšího kromě peněz můžete ušetřit. Jistě, čas. Jednak ho šetříte už tím, jak jednoduše funguje srovnávač letenek. A navíc z pohodlí domova. Jenže stále máte před sebou hledání ubytování v cílové destinaci a to si také svůj čas vezme. Nebo ne?

Vlastně nemusí. Některé srovnávače letenek, jako například eSky.cz, počítají s tím, že jejich uživatelé si v místech, kam letí, budou hledat hotel nebo penzion. Myšlenka spojit vyhledávání letenek s objednávkou ubytování byla nabíledni.

I v tomto případě vše funguje jednoduše a intuitivně. Prostě si zvolíte, jaké atributy má ubytování splňovat a pak podle svých preferencí vyberete to nejlepší. Jestli půjdete čistě po ceně, nebo vás osloví lokalita, případně dáte hlavně na recenze dříve ubytovaných, to je úplně na vás. Vše jmenované se dozvíte přímo ve srovnávači. A i v tomto případě máte k dispozici rozšířené možnosti platby. Může být vaše dovolená výhodnější?

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář