Co zažít během léta v Praze?

Co zažít v Praze

 

Praha, hlavní město České republiky, se v letních měsících promění v neuvěřitelně magické místo. Skryté poklady a nezapomenutelné zážitky čekají na všechny, kteří se rozhodnou toto město navštívit během letních měsíců. Vychutnejte si vše od historických památek až po romantické procházky podél Vltavy.

 

Historické památky

Praha je bohatá na historické památky, a v létě můžete objevovat jejich krásu za slunečného počasí. Prohlédněte si Pražský hrad a jeho skvostnou katedrálu Sv. Víta, kde získáte ohromující výhled na celé město. Vydejte se také do historického centra města. Navštivte Malou Stranu či Karlův most. Malá Strana je jedna z nejhezčích a nejstarších částí města. U Karlova mostu se zase můžete zastavit na romantickém ostrově Kampa a u kanálu Čertovka.

 

Žluté lázně splní očekávání sportovcům i požitkářům

Když se hodnoty na teploměru vyšplhají k třiceti stupňům (ne-li k vyšším hodnotám), nebudete se trmácet po Karlově mostě ani po Vyšehradě. Raději se uchýlíte k vodě. A kam jinam zamířit než do Žlutých lázní, které nabízí možnosti trávení volného času jak sportovcům, tak požitkářům. V areálu se totiž nachází jak řada sportovišť, tak možnost zapůjčení paddleboardů nebo přímé koupání se ve Vltavě.

Pokud je pro vás koupání se ve Vltavě trochu adrenalinový zážitek, jsou zde k dispozici sprchy pro rychlé osvěžení. A stánky s jídlem pro rychlé občerstvení.

 

Romantické projížďky lodí po Vltavě

Jednou z nezapomenutelných aktivit je projížďka lodí po Vltavě. Zejména kolem Střeleckého ostrova se nachází několik půjčoven šlapacích lodiček, kdy některé jsou obyčejné, jiné mají specifické tvary například automobilů nebo labutí. Ze samotné řeky máte nádherný výhled na Prahu. Vydejte se na romantickou plavbu večer, kdy se památky osvětlí a město získá ještě kouzelnější atmosféru.

 

Letní festivaly a kulturní akce

Letní měsíce v Praze znamenají také rozmanité kulturní akce a festivaly. Na náměstích a v parcích můžete zažít festivaly a koncerty, kde se mísí hudba různých žánrů a kultur. Pro mnoho lidí je oblíbeným letním rituálem i letní kino, při kterém si můžete vychutnat oblíbené filmy pod širým nebem. Letní kina najdete v Praze doslova na každém kroku. Na film si tak můžete zajít například na střechu nákupního centra Arkády Pankrác či do areálu Kasárna Karlín.

 

Pikniky v parcích

Zkuste zažít místní atmosféru a kulturu během pikniku v pražských parcích. Vyberte si oblíbený park a užijte si odpočinku na zelené trávě s výhledem na panorama Prahy. Na piknik se můžete vydat nejen do parků, ale třeba i na Děvín nebo náplavku na Výtoni.

 

Méně známá místa s autentickým pražským zážitkem

Pokud toužíte objevit méně známá místa v Praze, tak si dejte si procházku ve čtvrti Vyšehrad, kde najdete klid a krásné výhledy na město. Dále můžete prozkoumat přírodní park Košíře-Motol. Najdete zde hned několik pěších cest, ze kterých je pěkný výhled na hlavní město. Navíc se tu ukrývá více přírodních památek a úkazů – Vidoule či Kalvárie v Motole. Kousek odtud se navíc můžete ubytovat v moderním Hotelu Golf, který vám poskytne vše, co od ubytování v Praze očekáváte.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář