Jižní Čechy dovolená, kterou si užijete víc než moře

Dovolená Jižní Čechy

Jižní Čechy jsou jedním z nejkrásnějších koutů naší vlasti. Co všechno se tady dá vidět a jak se ubytovat?

Český Krumlov, perla jihu Čech

Pokud chcete pro svou dovolenou volit dostupný komfort, jednoznačně si vyberte ubytování v penzionu. Penziony v jižních Čechách představují ideální výchozí bod pro zajímavé výlety do překrásné krajiny.

Jednou z největších perel, kterou ukrývá část republiky při hranicích s Rakouskem a Německem je jednoznačně Český Krumlov. Ten je přirozeným kulturním centrem této lokality. Město proslulo svou malebností. To platí zejména pro tzv. Vnitřní město obklopené meandrem Vltavy. K hlavním dominantám této historické čtvrti patří kostel sv. Víta, městská renesanční radnice nebo jezuitská kolej.

Významných památek však nabízí toto město mnohem více. Zmínku si zaslouží ještě alespoň zdejší zámek, který je po Pražském hradě dokonce druhým nejrozsáhlejším zámeckým areálem v ČR. Ve zdejším Medvědím příkopu se také dodnes chovají živí medvědi.

S jistou dávkou nadsázky bychom tak mohli říci, že kdo navštívil jih Čech a nestihl návštěvu tohoto města, jako by vlastně v tomto kraji nikdy nebyl. Ostatně ne nadarmo bylo město již v roce 1992 zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Najděte si půvabný penzion v Českém Krumlově, ať máte dostatek času na prozkoumání všech místních zajímavostí.

Jižní Čechy nabízejí i další zajímavosti

Kdybychom měli jmenovat jen jednu jedinou památku, která si zaslouží pozornost návštěvníka, jenž má pro poznávání opravdu málo času, která by to byla? Zcela jistě by se kromě Českého Krumlova na prvních příčkách ocitl i zámek v Hluboké nad Vltavou, který je oblíbeným cílem návštěvníků z Čech i zahraničí.

Romantický novogotický zámek byl vybudován už ve 13. století původně jakožto strážný hrad. Následně si prošel řadou úprav, až mu kníže Jan Adolf II. ze Schwarzenbergu nechal vetknout dnes charakteristickou honosnou podobu. Kromě turistů si kulisy jednoho z nejzdobnějších zámků v Česku zamilovali i filmaři, točila se tu třeba Pyšná princezna a řada dalších slavných pohádek.

Chcete se vydat nejen po stopách půvabné Krasomily, která se nakonec nejen napravila, ale našla i lásku? Vyberte si místní kouzelný penzion v Hluboké nad Vltavou. Nevybrali jste si v námi zmiňovaných městech? Podívejte se na penziony na penzion.cz.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář