Kam na lyže do Rakouska

Kam na lyže do Rakouska

Rakousko je jednou z nejlepších destinací pro lyžování v Evropě, s několika desítkami kvalitních středisek a ski areálů po celé zemi.

Nabízí se zde kvalitní sjezdovky pro lyžaře všech úrovní, od začátečníků po profesionály, a mnoho možností pro freeride lyžování a snowboarding.

Navíc, je Rakousko známé pro svou tradiční alpskou kulturu a gastronomii, která nabízí širokou škálu místních specialit. V Rakousku se také nachází mnoho historických měst a vesnic, které nabízejí spoustu památek a jiné zábavy po lyžování.

Chcete vědět, kam na lyže do Rakouska? Máme pro vás hned 7 tipů!

1) Innsbruck

Innsbruck je jedním z nejznámějších lyžařských středisek v Rakousku, které hostilo již dvě zimní olympijské hry v roce 1964 a 1976. Rakouské město Innsbruck se nachází v Tyrolsku a nabízí více než 90 km sjezdovek pro lyžaře všech úrovní, včetně mnoha možností pro freeride lyžování.

Užijete si zde také nesčetné aprés-ski aktivity, včetně živé hudby, barů a restaurací. Innsbruck však nabízí také širokou škálu jiných zimních sportů, jako je například snowboarding, snowkiting, a paragliding. Najdete zde skvělé ubytování přímo u sjezdovky, lyžařské školy pro začátečníky, a lyžařské půjčovny.

Zajímá vás kam na lyže do Rakouska z Brna a okolí, tak abyste nemuseli jezdit příliš daleko?

2) Kreischberg

Ski areál Kreischberg se nachází ve Štýrsku, který je jen něco málo přes 4 hodiny autem od Brna.

Kreischberg nabízí širokou škálu sjezdovek pro lyžaře všech úrovní. S více než 40 km sjezdovek, včetně několika světově proslulých tratí pro sjezdové lyžování a snowboarding, Kreischberg patří mezi jedno z nejlepších středisek v Rakousku. Kromě lyžování nabízí tento ski areál také mnoho aktivit v zimě jako například snowtubing, cross-country skiing, a snowshoeing. Město Kreischberg je také hostitelem mnoha mezinárodních závodů, jako jsou například FIS Ski World Cup nebo Freeride World Tour.

3) St. Anton am Arlberg

Je to jedno z nejznámějších středisek v Rakousku a nabízí širokou škálu sjezdovek pro lyžaře různých schopností. Má rozsáhlou síť lanovek a vleků, které vás přepraví na vrcholy hory. Navíc St. Anton nabízí i mnoho možností pro freeride lyžování.

4) Ischgl

Další oblíbené středisko v Rakousku, které se nachází v Tyrolsku. Je známý pro své široké sjezdovky, které jsou ideální pro lyžaře všech úrovní. Kromě lyžování nabízí Ischgl také mnoho aktivit v zimě jako například snowboarding, snowkiting a paragliding.

5) Kitzbühel

Kitzbühel je známé středisko v Rakousku, které se nachází v Tyrolsku. Je to jedno z nejstarších středisek v Rakousku a mnoho sjezdovek pro lyžaře různých úrovní. Kromě lyžování nabízí Kitzbühel také mnoho možností pro freeride lyžování a snowboarding. Navíc je město Kitzbühel také známé pro svou historii a architekturu.

Největší lyžařská střediska v Rakousku

Chcete si opravdu pořádně zalyžovat a naplno si užít pořádnou zimní dovolenou ve velkém stylu? Vyberte si jeden z největších ski areálů.

1) Lech am Arlberg

Lech am Arlberg je další oblíbené středisko v Rakousku, které se nachází v Tyrolsku. Jeho lyžařský areál zahrnuje více než 340 km sjezdovek, což z něj dělá jedno z největších středisek v Rakousku. Kromě nesčetných sjezdovek různých obtížností nabízí lyžařské středisko Lech am Arlberg také mnoha možností pro freeride lyžování.

2) Saalbach-Hinterglemm

Jedná se o oblíbené středisko v Rakousku, které se nachází v Salcbursku. Nabízí více než 270 km sjezdovek. Saalbach-Hinterglemm nabízí širokou škálu sjezdovek pro lyžaře všech úrovní, včetně mnoha možností pro freeride lyžování a snowboarding.

3) Zell am See-Kaprun

Kaprun je další oblíbené středisko v Rakousku, které se nachází v Salcbursku. V Kaprunu se nachází více než 130 km sjezdovek, ze kterých si vybere jak začátečník, tak i pokročilý lyžař. Sjezdovky jsou vybaveny také sněžnými děli, což zajišťuje kvalitní sjezd i v případě, že není mnoho sněhu.

Už jste si vybrali, kam letos pojedete na lyže v Rakousku?

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář