Německo zajímavosti a co vidět v Německu

Německo zajímavostiZábavná a zajímavá fakta o Německu a že toho vskutku není málo. Máme pro vás hned 21 důvodů proč navštívit Německo.

1) Německo je známé svou pivní kulturou a po celé zemi jsou rozesety pivnice a pivovary, kde si můžete vychutnat tradiční německé pivo. V Mnichově se také nalézá Největší pivovar na světě – Hofbräu München.

2) V Německu najdete také spoustu historických památek, jako je Brandenburská brána v Berlíně, Katedrála svatého Víta v Mnichově a Kastel v Heidelbergu.

3) Německá kuchyně je známá svými masovými pokrmy, jako je Würstl (párek) a Schnitzel (smažený řízek), stejně jako svými knedlíky a zelím, pečivem, jako jsou Lebkuchen (perníčky) a Stollen (vanilkový koláč).

4) V Berlíně se nachází největší vlaková stanice na světě, tu si při návštěvě Německa rozhodně nenechte ujít.

5) Gumoví medvídci jsou původně německý vynález.

6) Za návštěvu také stojí krásné německé město Rothenburg ob der Tauber, které je jedním z nejlepších příkladů středověké architektury v Evropě.

7) Pokud se chystáte na návštěvu Německa, nenechte si ujít nádherné přírodní scenérie, jako jsou Bavorské Alpy a Bodamské jezero, kde si můžete užít turistiku, kolo a plavání.

8) Nejznámější německou památkou je zámek Neuschwanstein v Allgäu. Jedná se o nádherný pohádkový zámek tyčící se nad malebnou krajinou na vysokém kopci.

9) Německo má největší katedrálu na světě. Katedrála ULM Minister měří neuvěřitelných 162 metrů.

10) Německo také hostí největší pivní festival na světě, věhlasný Oktoberfest, který se pořádá na přelomu září a října v Mnichově. Málokdo také ví, že první Oktoberfest byla vlastně svatba.

11) Největší automobilový výrobce na světě je německý výrobce Volkswagen.

12) Největší nákupní centrum na světě se nachází v Berlíně a jedná se o Centrální náměstí KaDeWe.

13) V německém městě Berlín se také nachází největší muzeum historických uměleckých děl, Pergamonmuseum.

14) Nejužší uličkou na světě je ulici “Spreuerhofstraße” v německém městě Reutlingen. Tato ulička měří pouze 31 cm na šířku a je tak úzká, že se lidé musí procházet v jednom směru. Původně sloužila jako průchod pro hasiče, ale dnes se stala turistickou atrakcí. Panuje zde ale zákaz vstupu.

15) Vánoční stromeček pochází právě z Německa, kde byly smrčky zdobeny už v 16. století jablky, oříšky a jinými potravinami a dekoracemi.

16) Oblíbený hamburger, který je dnes tak typický pro Ameriku pochází původně z německá a své jméno dostal po městě Hamburk, kde byl tento pokrm zaveden v podobě opečeného mletého masa na housce.

17) Německo má 1000 druhů klobás! Je to národní pokrm Němců, vedle gulášů, řízků a štrůdlu. Vyrábějí se v různých velikostech a chutích. Se sýrem, různými druhy masa a koření. Existuje dokonce muzeum zasvěcené klobásám: Currywurst Museum. TO rozhodně stojí za návštěvu!

18) Německý jazyk má celkem 35 různých dialektů a jedná se o 3. nejčastěji vyučovaný jazyk na světě.

19) Němčina je oficiálním jazykem hned v 7 zemích Evropy a je také nejpoužívanějším jazykem v Evropě. Má také nejvíce rodilých mluvčí.

20) Jaké je nejčastější německé příjmení? Obdobou českého Nováka je Müller.

21) Přes 65% všech německých dálnic nemají žádné rychlostní omezení. Až na některé úseky si tedy nemusíte v Německu hlídat rychlostní limit. Pokud ale vidíte ceduli s omezením, rychle zpomalte, pokuty mohou být vysoké a kontroly jsou na těchto místech automatizované.


zámek Neuschwanstein v Allgäu

Líbili se Vám naše zajímavosti o Německu? Přečtěte si i další zajímavá fakta a tipy na cestování na našem webu a můžete nás sledovat i na sociálních sítích.Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář