Numbeo – zjistěte si, kolik stojí život v cizině

Vybírali jste si někdy kam pojedete, podle toho kolik peněz tam utratíte za ubytování, dopravu a jídlo? Pokud ano, pak vás jistě potěší nástroj numbeo, díky kterému si můžete zjistit, o kolik procent jsou větší náklady na život v zahraničí v porovnání s Českou republikou. Pokud tak chcete ušetřit, můžete využít tohoto nástroje a zjistit si, která země je pro vás moc drahá, a do které by se vám naopak vyplatilo jet.

Jak numbeo funguje?

Nejlepší to bude vysvětlit na praktickém příkladu. Dejme tomu, že jste narazili na levné letenky do nějaké dražší destinace, třeba do Švédska nebo Finska. Když jste však do cílového místa dorazili, zjistili jste, že je tam dost draho a výlet vás vyjde na mnohem více peněz. Díky tomuto nástroji můžete podobným problémům předejít. Stačí, když otevřete stránku numbeo.com, zadáte město, kam jedete a zobrazí se vám, jaké jsou zde ceny. Pro příklad se podívejte, jaké jsou ceny ve Stockholmu v porovnání s Prahou.

 

numbeo
Kromě této tabulky však numbeo nabízí i řadu podrobnějších informací. Můžete si tak zjistit například rozdíl mezi cenou piva, vína, krabičky cigaret nebo jízdenky na autobus. A samozřejmě můžete porovnávat i ceny různých jídel nebo ceny ubytování.

 

numbeo ceny


Cost of Living Index

Numbeo nabízí i “Cost of Living Index”, díky kterému můžete zjistit, ve kterých destinacích jsou nejnižší nebo nejvyšší ceny. Podle tohoto indexu utratíte nejméně ve městě Thiruvananthapuram v Indii a nejvíce pak v hlavním městě Bermud – Hamiltonu.

Numbeo však nabízí i řadu dalších statistik, jako je například “Pollution Index” (index znečištění) nebo třeba “Quality of Life Index” (index kvality života). Zajímavý může být také “Crime Index”, pokud vás zajímá, jak bezpečno je v zemi, do které míříte.

Závěr

Na závěr bych chtěl dodat, že je samozřejmé, že tento nástroj nemusí být úplně přesný a někdy se reálné ceny mohou lišit možná i o pár desítek procent. V každém případě je numbeo skvělým pomocníkem, pokud si chcete udělat alespoň nějaký obrázek o cenové hladině v destinaci, kterou plánujete navštívit.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 4
    Shares

Přidejte komentář