Cestování – jak ušetřit za dopravu?

V dnešním článku se dozvíte, jakých možností se dá využít, chcete-li ušetřit co nejvíce peněz za dopravu. Pokud vás zajímá, jak ušetřit při cestování letadlem, autobusem nebo vlakem, pak je dnešní článek určen právě vám.

 

Letadlo
Mnoho z vás si pravděpodobně myslí, že letenky jsou drahou záležitostí. Není to tak úplně pravda. V dnešní době na trhu figuruje mnoho tzv. low-costových aerolinek, které nabízejí letenky za pár korun. Tyto letecké společnosti se od těch klasických liší například v tom, že na palubě letadla nedostanete jídlo zdarma nebo si musíte připlatit za odbavení zavazadel. Bez jídla se však dá chvíli vydržet a letět můžete pouze s příručním zavazadlem – v takovém případě žádné poplatky za odbavení platit nemusíte.

Jak takové levné letenky hledat? Stačí využít některého z mnoha srovnávacích portálů. Tyto srovnávací portály dokážou porovnat ceny letenek od obrovského počtu aerolinek a nabídnout vám nejlevnější možné řešení. Mně osobně se osvědčily servery kiwi.com a skyscanner.cz. Stačí do nich zadat odkud, kam a kdy chcete letět. Máte-li blízko vašeho bydliště nějaké větší zahraniční město, jako je Vídeň, Bratislava nebo Katovice, určitě zkuste zadat možnost odletu i z těchto měst, můžete díky tomu ušetřit dost peněz.


Jak pak takový výlet může vypadat? Podívejte se na přiloženém obrázku. Jedná se o pětidenní výlet do nizozemského Eindhovenu a zpáteční letenka vychází na 1210,- Kč. A to je samozřejmě jeden z mnoha příkladů. Levné letenky z Prahy nejčastěji seženete do italského Milána, do Londýna nebo do belgického Bruselu.

letenky levné kiwi
Druhou možností je využít různých promo akcí od aerolinek, které si tak dělají reklamu. V mnoha případech tak můžete sehnat hodně levnou letenku i tímto způsobem. Zlevněné letenky můžete najít například na cestujlevne.com nebo honzovyletenky.cz.

 

Autobus
Na cestování autobusem se dá ušetřit hlavně pokud využijete různých slevových akcí od autobusových dopravců. Díky takovým akcím si můžete zakoupit zlevněné jízdenky za nízké ceny.

Jedním z příkladů je nabídka společnosti Regiojet, která v loňském roce nabízela na období 22. listopadu až 10. prosince 2016 jednosměrné jízdenky do různých evropských měst za 199,- Kč. Zpáteční jízdenka například do Osla, Londýna nebo Paříže tak stála jen 398,- Kč. Dalším příkladem mohou být zpáteční jízdenky od společnosti Polskibus za pouhých 12,- Kč. Tyto jízdenky, díky kterým jste mohli z České republiky vycestovat například do Vídně nebo polských Katovic, se daly zakoupit v zimě letošního roku.

Možná si říkáte, že v těchto slevových akcích musí být nějaký háček. Kromě toho, že jsou jízdenky za takovou cenu nabízeny jen jednou za čas a je jich omezené množství, v tom žádný háček není. Autobusové společnosti si potřebují udělat reklamu a jednou z možností, jak si efektivní reklamu udělat, jsou právě tyto slevové akce. Kde zlevněné jízdenky hledat? Například na portálu cestujlevne.com. Slevové akce se tam však objevují pouze jednou za čas, tak se nedivte, pokud tam zrovna nic nenajdete.


flixbus

 

Vlak
Cestování vlakem je ve většině případů dražší než cestování autobusem, navíc se musí častěji přestupovat a cestování je tak o něco komplikovanější
. Samozřejmě to neplatí vždycky a v určitých případech se cestování vlakem vyplatí. Občas se najdou i finančně zajímavé nabídky, o kterých se dá uvažovat.

Pro někoho může být výhodná letošní nabídka Českých drah, které nabízejí jízdenku na neomezený počet jízd v ČR na 7 dní za 790,- Kč (690,- Kč pro vlastníky ISIC karty nebo IN karty) nebo na 14 dní za 1190,- Kč (990,- Kč pro vlastníky ISIC karty nebo IN karty). Tato jízdenka platí na území celé České republiky a můžete ji využívat, kdykoli se vám zachce. Denně tak můžete jet vlakem třeba desetkrát a nikdo s tím nebude mít žádný problém.

vlak


Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 5
    Shares

Přidejte komentář