6 důvodů, proč byste měli cestovat, dokud jste mladí

Dejme tomu, že je vám kolem dvaceti let. Jste mladí, zdraví a jak se říká, svět je váš. Můžete si sami rozhodovat o tom, jak budete trávit svůj život. Můžete svoje mládí strávit alkoholovými dýchánky, hraním videoher, sportem a nebo právě cestováním. Proč zrovna cestováním? To se dozvíte v dnešním článku, přinášíme vám totiž 6 důvodů, proč cestovat, dokud jste mladí.

 

1) Nemáte závazky

Ve dvaceti letech má málokdo hypotéku, rodinu nebo je pracovně vytížen. Když jako mladí odjedete do zahraničí na delší dobu, nejsou s tím takové problémy, jako když chcete odjet a máte rodinu. Ano, můžete odjet jako celá rodina, ale přichází řada komplikací. Manželka nebo děti nemusejí chtít nikam jet a potřebují vás. A vy přece nemůžete rozhodovat za ně.

Kromě rodiny většinou nemáte problémy ani v práci nebo ve škole. Pokud studujete vysokou školu, máte zhruba tříměsíční prázdniny, které můžete využít k cestování, aniž by to jakkoliv narušilo vaše snažení o titul. Pokud už pracujete, rozhodně je něco jiného opustit vaši pracovní pozici ve dvaceti letech, než ve čtyřiceti letech když jste na vrcholu kariéry.

 

2) Poznáte mnoho skvělých lidí

Kdy jindy máte lepší příležitost poznávat lidi, než když jste mladí? V budoucnu pak budete vzpomínat na skvělé lidi, které jste při cestování potkali. A až budete cestovat se svými dětmi, vždycky budete mít v zahraničí někoho, kdo vám podá pomocnou ruku a rád se s vámi uvidí.

cestovatelé

 

3) Dozvíte se více sami o sobě

Mnoho mladých lidí neví, kdo vlastně jsou, co chtějí od života a často mají problém najít sami sebe. Většina dnešní mládeže zná jen rutinu – škola, práce, zábava, ale nic víc. Cestování však rozhodně není rutina a ať chcete nebo ne, narážíte při něm na řadu překážek… zpoždění, problémy s policií, byrokratické problémy a mnoho dalších. A všechny tyto překážky musíte řešit. A díky tomu poznáte, jak fungujete pod nátlakem, jestli dokážete ve stresu zachovat chladnou hlavu a zda se dokážete sami o sebe postarat.

„Člověk poznává sám sebe, když zápasí s překážkami.“ Antoine de Saint-Exupéry

 

4) Budete odvážnější

Dnešní doba svádí k životu v komfortu a pohodlí. To však není ta správná cesta. Říká se, že pokud chcete prožít svůj život naplno, musíte vystoupit z komfortní zóny. Co třeba vycestovat sami někam daleko? Když to zvládnete, budete mít sami ze sebe skvělý pocit. Nebudete se pak tolik bát a budete mít větší odvahu, pouštět se i do jiných věcí, ze kterých jste dříve měli strach.

dívka

 

5) Můžete toho využít ve svém životopisu

Ve svém životopisu se můžete pochlubit například tím, že jste se zúčastnili programu Erasmus. Mnoho zaměstnavatelů dokáže ocenit lidi, kteří se nebojí na delší dobu vycestovat do zahraničí a může to pro vás být bonus, který vám zjednoduší získání pracovního místa. Kromě Erasmu můžete v životopisu uvést třeba zkušenost s Au Pair nebo to, že jste se účastnili různých dobrovolnických projektů.

 

6) Rozšíříte si obzory

Mnoho mladých lidí si žije svůj život v domovské zemi a vůbec nepřemýšlí nad tím, že by mohli cestovat. Nevidí v tom žádný přínos. Pokud však budete cestovat, rozšíříte si obzory. Zjistíte, že každá kultura je v něčem odlišná, dozvíte se více informací o zemích, které procestujete nebo se naučíte jazyky. Naučíte se také třeba vařit různá jídla, málokdo v dnešní době dokáže udělat originální mexické tacos nebo japonské sushi. A určitě je lepší rozšířit si obzory ve dvaceti letech než v padesáti letech. Žijete pak více naplněný život.

“Cestování je ta nejlepší forma vzdělání.”

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 176
    Shares

Přidejte komentář