Vánoční trhy zahraničí

Vánoční trhy zahraničí

Rok se s rokem sešel a zase tu máme Vánoce. Je potřeba nakoupit mnoho dárků a užít si tu pravou zimní atmosféru. Přemýšlíte Kam na vánoční trhy v roce 2023? Abyste najednou nakoupili dárky pro celou rodinu a nemuseli obíhat obchody každý zvlášť, jsou ideální vánoční trhy. Co takhle Vánoční trhy ve velkých městech Evropy. Zajeďte si do Prahy, Vídně, Budapeště, Norimberku nebo na vánoční trhy do Polska.

 

Vánoční trhy Praha

Pražské Vánoční trhy se konají na Staroměstském náměstí. Začínají v sobotu 27. listopadu a končí až na Nový rok 6. ledna. Budou se konat pod krásně nasvíceným Vánočním stromem a zakoupíte si řemeslné i folklórní výrobky z celých Čech a Moravy. Čeká vás svařený punč a medovina. Organizátoři připravují speciální domácí svařák a vína s logem Vánoční trhy Praha. Bude zde také spousta jídla, český trdelník, cukroví, horké kaštany a mnoho dalších pochutin. Noční procházka Vánoční Prahou bude jistě neopakovatelným zážitkem.


Vánoční trhy Vídeň

Vánoční trhy Víděň

Na Vánoční Vídeň se jistě všichni těší. Místní radnice a její okolí jsou velmi krásné, obzvláště při Vánočním osvětlení. Bude pro vás připravena Vánoční pekárna, punč a místní speciality. Jsou zde nabízeny řemeslné výrobky a tradiční produkty. Prohlédnete si Vánoční vesničku Marie Terezie, kde jsou k zakoupení originální dárky. Vánoční trhy se letos konají po celé Vídni, včetně zámku Schönbrunn a Belvedére.


Vánoční trhy Budapešť

Vánoční trhy Budapešť

Vánoční trhy v Budapešti jsou neméně zajímavé. Čeká vás ledové kluziště, spousta stánků s jídlem a místními specialitami. Nakoupíte si dárky pro celou rodinu a dáte svařené víno. Během trhů se konají tematické programy, také s vánočními koledami. Vánoční trhy se konají na náměstí Vörösmarty tér. Ochutnáte skvělou medovinu a projdete se po vánočně osvětlené Budapešti.


Vánoční trhy Norimberk

Vánoce v Norimberku jsou opravdový zážitek. Je to největší Vánoční trh v Evropě. Konají se na náměstí Hauptmark a místními specialitami jsou norimberské perníčky nebo biskupské chlebíčky. Ochutnáte také tradiční svařené víno a ovoce v čokoládě. V dřevěných stáncích najdete řemeslné výrobky, dřevěné, vánoční ozdoby z foukaného skla, betlémy nebo přírodní produkty.

 

Vánoční trhy Krakow

Vánoční trhy zahraničí
Vánoční trhy Polsko / Krakow

Vánoční trhy v Krakowě se konají od 26. listopadu do 2. ledna 2024 na náměstí Rynek Glówny, bude rozšířen také kolem kostela na druhé straně náměstí. Krakow je pověstný výrobky z jantaru, které si zde můžete zakoupit. Bude tady také občerstvení. Dáte si pitný med nebo svařené víno či horkou čokoládu. Většina stánků je otevřena až do 22:00 hodin, takže se můžete volně procházet i večerním Krakowem a kochat se jeho neopakovatelnou atmosférou. Ochutnáte místní speciality, jako bigos, také pečené kaštany či langoše. Ve stáncích je mnoho druhů dřevěných výrobků, keramiky nebo ozdob ze sušených květin. Čeká vás také hromada svíček ze včelího vosku v různých tvarech a provedeních.

 

Vánoční trhy Riga / Lotyšsko

Vánoční trhy Riga v Lotyšsku

Pro ty, kteří už na těch největších vánoční trzích v zahraničí byli, nebo chtějí poznat netradiční vánoce, jak je slaví v Lotyšsku, těm doporučujeme navštívit trhy v Rize. Riga je menší evropské město a vánoční trhy zde mají opravdu nezapomenutelnou kouzelnou atmosféru.

 

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář