Zimní dovolená u moře

Zimní dovolená u moře

Kam na zimní dovolenou u moře? Láká dobře známý Egypt i
neprozkoumaný Omán.

Kam na dovolenou v zimě

Také už vám chladné teploty, krátké dny a všudypřítomné lezavo jde na nervy? Zima v Česku může být pěkná na horách, se svařákem v ruce a třeba a na lyžích, ale ve městech člověk jen stěží hledá pozitiva na tom, že musí každé ráno odmrazovat auto, brodit se břečkou a teple se oblékat. Co si od toho všeho dát chvíli pauzu? Zimní dovolená u moře může znít jako skvělý nápad! Kam letos vyrazit a kde si zaručeně odpočinete a načerpáte sílu ze sluníčka?

Kapverdy

Aby byla zimní dovolená skutečně příjemná, je třeba volit trochu exotičtější destinace. Neznamená to ale nutně, že musíte na druhou stranu zeměkoule. Kapverdy jsou poměrně dostupné, ale je zde krásně slunečno a teplo během celého podzimu i zimy. Těšit se můžete na překrásné písčité pláže a mnoho možností, jak dovolenou strávit aktivně. Kapverdy se skládají z více ostrovů a každý má svůj specifický charakter. Jestliže toužíte hlavně po klidu a baví vás dlouhé procházky, vyrazte na ostrov Boa Vista, pokud preferuje trochu turistického ruchu, doporučujeme ostrov Sal.

Egypt 

Jestliže nevíte, kam na dovolenou v zimě, asi každý vám jako první volbu poradí Egypt. Je to tedy jakási klasika, která je jako stvořená zejména pro ty, kdo si rádi užívají all-inclusive služby s nevadí jim většinu času strávit právě v hotelovém resortu. Pokud milujete šnorchlování nebo potápění, bude pro vás ideální oblast Marsa Alam. Egypt nabízí mnoho možností ubytování, ale mezi jednotlivými hotely bývají značné rozdíly ve službách, kvalitě stravy i hygieně. Doporučujeme tedy pečlivě prozkoumat jednotlivé možnosti a pročíst si recenze, případně se poptat známých na doporučení.

Zanzibar

Poslední roky je oblíbenou destinací pro Čechy také exotický Zanzibar. Dovolená v zimě je zde ideální, protože teploty jsou i přes zimní měsíce stále tropické a na válení u moře jako stvořené. Těšit se můžete na kouzelné resorty s bílými plážemi. Odpočinek přímo u moře můžete spojit také s cestováním po ostrově, dokonce bývá oblíbené vyrazit na safari do nedaleké Tanzanie. Pokud se chystáte na Zanzibar, vyhraďte si alespoň deset dní, abyste si ostrov pořádně užili, když už sem poletíte. Možností je zde skutečně nepočítaně, dokonce na Zanzibaru můžete navštívit i poměrně známý resort provozovaný Čechy, takže se tam skutečně budete cítit jako doma.

Spojené arabské emiráty

Dovolená u moře v zimě vás nabije energií. Do Emirátů se jezdí za sluncem celoročně, byť je potřeba se připravit na to, že v zimě bývá počasí méně stálé a mohou vás překvapit i nižší teploty okolo 20 stupňů. Emiráty opět nadchnou velmi luxusními resorty a nádhernými plážemi. Kvalita služeb je zde na velmi vysoké úrovni a turistům se nabízí i řada velmi zajímavých zážitků mimo hotelové resorty.

Maledivy

Typicky česká sychravá zima se zde rozplyne jako nic a vy si budete užívat pohodu a relax. Tropický ráj na jednom z mnoha maledivských ostrůvků vás zcela vytrhne z reality. Jelikož Maledivy leží na rovníku, slunce tu hřeje po celý rok. Připravte se na to, že někdy může zapršet, ale málokdy se stane, že by vám propršela celá dovolená. Objevovat můžete i nádherný podmořský svět a vypravit se třeba na plavání se žraloky, želvami a užít si i potápění.

Omán

A na závěr snad přeci je trochu méně známá destinace. Omán se v poslední době stává jednou z nových, velmi kladně hodnocených destinací právě pro zimní dovolenou. Zejména v oblasti Salalah vyrostlo mnoho moderních hotelových komplexů, které sousedí s nádhernými plážemi. Právě během zimy zde na vás budou čekat příjemné teploty, krásné bílé pláže s palmami a skvělé hotelové služby.

Nalákali jste vás dostatečně? Tak jenom honem zabukovat letenky a ubytování a už za pár dní se můžete vyhřívat na rozpáleném písku.


Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář