10 nejbezpečnějších států světa

Londýn holubi a holubice

Mnoho lidí se vymlouvá, že nemohou cestovat a jednou z cestovatelských výmluv bývají obavy z nebezpečí. Proto jsme si pro vás připravili článek s 10 nejbezpečnějšími státy světa.

Vycházíme ze stránky safearound.com, která pro co nejobjektivnější výsledek porovnává 4 různé zdroje. Tyto zdroje berou v potaz všechny hrozby, ať už přepadení, silniční nehody, teroristické útoky nebo války. Tak pojďme na to!

 

1. místo – Dánsko, index bezpečnosti 94.7/100

Počet krádeží a kapesních krádeží je v Dánsku zanedbatelný a s terorismem taktéž nemá problémy. Kromě toho je Dánsko velmi transparentní zemí, která má nejnižší míru korupce na světě. Jedinou nevýhodou Dánska jsou dost vysoké ceny.

Dánsko je nejbezpečnější zemí na světě.

 

2. místo – Island, index bezpečnosti 94.5/100

Dá se říct, že na Islandu téměř nehrozí běžná kriminalita. Přestože je Island rozlehlou zemí, pracuje zde pouze 653 policistů. Kromě toho je v této zemi vězněno pouze 124 lidí. S korupcí už je na tom Island o něco hůře než Dánsko, stále však lépe než Česká republika. Když se však Islanďanům něco nelíbí, dokážou se tvrdě ozvat. Příkladem jsou protivládní protesty v době finanční krize.

Islandský dům pod vodopádem.

 

3. místo – Rakousko, index bezpečnosti 91.5/100

Rakousko patří už dlouhodobě k zemím s nízkou mírou kriminality. Samozřejmě je potřeba dávat si ve větších městech pozor na kapesní zloděje. Ale to snad v každém velkoměstě.

Rakouské domy v horách.

 

4. místo – Finsko, index bezpečnosti 90.5/100

Finsko je podle Transparency International třetí nejméně korupční zemí na světě. Běžná kriminalita zde taktéž není moc častá. Stejně jako u ostatních severních zemí však musíte počítat s velmi vysokými cenami.

Toto je finský kostel

 

5. místo – Nový Zéland, index bezpečnosti 90.4/100

Nový Zéland je nejbezpečnější zemí na světě, pokud nepočítáme Evropu. Všechny 4 již zmíněné země se totiž nacházejí v Evropě. Nový Zéland nabízí relativně nízkou kriminalitu, stabilní ekonomiku a nepotýká se s žádnými politickými nepokoji. Kromě toho zde nežijí snad žádní jedovatí živočichové (na rozdíl od Austrálie).

Jezero tekapo je nádherné

 

6. místo – Singapur, index bezpečnosti 90.1/100

Singapur je sice menší městský stát, ale rozhodně ho nebudeme vynechávat. Od kriminality zde pravděpodobně odrazují vysoké tresty. Například najde-li policie u někoho více než 15 gramů heroinu, hrozí mu trest smrti. Za různé přestupky zde pak hrozí opravdu vysoké pokuty. Spíše než zlodějů se zde budete bát policistů.

Singapur patří k velmi bezpečným zemím

 

7. místo – Švýcarsko, index bezpečnosti 89.1/100

Švýcarsko je od většiny evropských zemí celkem odlišné, například svým politickým systémem založeným na mnoha referendech nebo tím, že není členem Evropské Unie. V každém případě je vidět, že se to Švýcarům jak ekonomicky, tak bezpečnostně rozhodně vyplácí a asi vědí, co dělají.

Švýcarsko nabízí bezpečí a nádhernou přírodu.

 

8. místo – Kanada, index bezpečnosti 88.4/100

Chcete se přestěhovat do USA, ale bojíte se, že ve Spojených státech není moc bezpečno? Skvělým kompromisem může být Kanada, která nabízí dobrou bezpečnost. Ač se to nezdá USA je v žebříčku bezpečnosti až na 55. místě, kousek před Moldavskem.

Kanada je velmi bezpečným státem.

 

9. místo – Česká republika, index bezpečnosti 87.8/100

Na 9. místě se opravdu umístila Česká republika. Hodně lidí si života v Česku neváží, přitom toto může být jeden z dalších důvodů, proč naší zemi považovat za jedno z nejlepších míst k životu na světě. Důkazem o větší bezpečnosti je i to, že v ČR z roku 2016 na rok 2017 meziročně klesla kriminalita o 12 procent.

V Česku najdeme řadu hradů a zámků.

 

10. místo – Slovinsko, index bezpečnosti 87/100

S poměrně nízkou kriminalitou se potýká i Slovinsko. Kromě toho, že je zde nízká kriminalita, jsou i zde oproti většině ostatních bezpečných zemí celkem nízké ceny. Chcete-li tedy vyrazit na bezpečný výlet, který vám neobrátí peněženku naruby, pak se můžete vydat právě do Slovinska.

Bled je takovým symbolem Slovinska.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 14
    Shares

Přidejte komentář