Nejčastější výmluvy, proč nemůžete cestovat

Řada z vás už se asi setkala s různými výmluvami, proč nikam nejezdit a raději sedět doma. Třeba v některých výmluvách, které jsme pro vás připravili, najdete sami sebe nebo svého kamaráda.

1) “Nemám peníze.”

Tato výmluva je pravděpodobně nejčastější a je samozřejmě nesmyslná. Když nemáte peníze, cestovat můžete, stačí jen vědět jak. Na této stránce se můžete podívat, jak ušetřit za ubytování nebo za dopravu. Další možností je si peníze na cestování vydělat, v Česku je v poslední době o pracovníky a brigádníky obrovský zájem a najít si práci je tak v dnešní tobě opravdu jednoduché.
peníze

 

2) “Nemám čas.”

Tuto frázi používá řada lidí téměř ve všech situacích. “Nemám čas” neznamená, že nemáte čas. Znamená to, že čas máte, ale obětujete ho něčemu jinému. Pokud tedy používáte tuto frázi v souvislosti s cestováním, znamená to, že máte na práci jiné věci než cestování, kterým přiřazujete větší důležitost.


Určitě se může stát, že v práci nedostanete dovolenou, když potřebujete nebo si prostě nedokážete udělat volno na delší dobu. Nemusíte však nikam odjíždět na dlouhou dobu. Co takhle prodloužený víkend v Římě? Na ten si moc volna brát nemusíte. Pokud navíc seženete levné letenky, zaplatíte za takový výlet pár korun.

hodiny

 

3) “Nikdo se mnou nechce jet.”

A? Tak jeďte sami. Kdo vám v tom brání? Nedávno zde vyšel článek o tom, jaké výhody má sólo cestování. Pokud se opravdu bojíte vyrazit sami, pak můžete najít na facebooku například skupinu Cestování, spolucestování, cestovatelská seznamka nebo skupinu Hledám spolucestujícího na dovolenou, na dalekou cestu, za dobrodružstvím... Spolucestovatele můžete hledat i na různých webových stránkách, stačí zadat do google frázi “spolucestování”. Pro hledání přátel na cesty jsou však velmi účinné již zmíněné facebookové skupiny.

člověk

 

4) “Nechci ztratit přítele/přítelkyni.”

Zaznamenali jste u některých vašich přátel, že kvůli svému partnerovi nejeli na Erasmus, pak přišel rozchod a oni toho rozhodnutí obrovsky litovali? Někteří z vás určitě ano. Chcete cestovat a váš protějšek nechce? Pak cestujte sami a pokud vám přítel nebo přítelkyně zakazuje vycestovat někam třeba na dva týdny, pak byste měli zapracovat na vzájemné důvěře. Další možností je vyrazit s partnerem, pokud vás tedy oba dva cestování naplňuje.
pár

 

5) “Mám strach z terorismu.”

Teroristické činy by se rozhodně neměly brát na lehkou váhu. Znamená to však, že kvůli tomu, že vidíte v televizi, že se někde odehrál teroristický útok, budete sedět doma u počítače a nebudete si užívat života? Pravděpobnost teroristických útoků je i v dnešní době poměrně malá a to, že očekáváte, že se něco stane, je hlavně záležitostí toho, jak funguje mozek. Pokud se bojíte cestovat kvůli terorismu, pak si určitě přečtěte tento článek.

terorismus

 

6) “Bojím se létání.”

A kdo říká, že musíte létat? Po Evropě se úplně bez problémů můžete přepravovat autobusem nebo vlakem a pokud chcete můžete se  díky autobusu nebo vlaku dostat i do řady destinací mimo Evropu. Druhou možností je pak strach z létání odbourat, což není zrovna snadná záležitost, ale řadě lidí se to už podařilo.


let

 

7) “Nic mi to nedá.”

Opravdu si myslíte, že cestování vám nic nedá? Tak někam vycestujete a uvidíte, že se mýlíte. Ať chcete nebo ne, cestování rozšiřuje obzory – poznáváte totiž nové kultury, zjišťujete nové věci, ale poznáváte i sami sebe. Budete navíc překvapeni tím, co slyšíte v médiích a tím, jaká je realita.

thajsko

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 5
    Shares

Přidejte komentář