V dnešní době existuje řada vychytávek, které se snaží lidem usnadit cestování. Jedním ze způsobů, jak si cestování usnadit je i využívání některých cestovatelských aplikací. A právě o těch nejpřínosnějších aplikacích pro Android se dozvíte v dnešním článku.
1) Countries Been
Vyznačujete si rádi, které země jste navštívili? K tomu vám může posloužit aplikace Countries Been, která nabízí mapu, ve které si můžete vyznačit, ve kterých zemích jste byli, ve kterých zemích jste žili a kam byste se chtěli podívat. Kromě toho aplikace nabízí i informace o jednotlivých zemích.
2) Trip Advisor
Tato aplikace nabízí hledání bodů zájmu nedaleko míst, ve kterých se nacházíte. Můžete tak díky ní vyhledávat například restaurace, obchody nebo hotely poblíž. Součástí Trip Advisoru je i hodnocení jednotlivých míst. Těžko se vám tak stane, že navštívíte nekvalitní nebo předraženou restauraci a nebo, že se ubytujete ve špinavém hotelu. Aplikace má však i určité nevýhody – hlavně to, že pro její plnohodnotné používání musíte být připojeni k internetu.
3) PackPoint travel packing list
Aplikace PackPoint je opravdu zajímavým nápadem. Stává se vám občas, že nevíte, co si sbalit na cesty nebo si často něco zapomenete? Tato aplikace vám dokáže s balením pomoci. Stačí do ní vyplnit údaje, jako je datum odjezdu a příjezdu, cílová destinace nebo aktivity, které na cestách chcete provádět. PackPoint vámi zadané údaje vyhodnotí a ukáže vám, co byste si měli vzít s sebou.
4) Google překladač
Google překladač zná snad už každý, málokdo ho však využívá ve svém mobilu. Výhodou tohoto překladače je především znalost mnoha jazyků. Aplikaci můžete využívat i v offline režimu, stačí si do mobilu stáhnout požadovaný jazyk. Pokud jste připojeni k internetu, aplikace dokáže to, co přeložila i přečíst.
5) Dlužníček
Cestuje ve dvou nebo ve větší skupině? Pak možná využijete služeb aplikace zvané Dlužníček. Při cestování ve skupině se často stává, že každou chvíli platí někdo jiný – někdo zaplatí za jízdenky, někdo za ubytování, a pak je ve financích velký nepořádek. Tato aplikace vám pomůže tomuto nepořádku předejít. Stačí v ní vytvořit členy a když jeden z nich něco platí, zadáte kolik utratil a za koho platil. Aplikace pak spočítá, kdo komu dluží jakou částku a nebudete tak muset nic řešit.
6) WiFi Map
WiFi Map je aplikace, ve které najdete hesla k řadě WiFi sítí, na které se můžete zdarma připojit. Tato aplikace je výborná především, pokud se vám nechce platit za mobilní data. Mapu WiFi sítí tvoří samotní uživatelé – i vy můžete přidat WiFi síť společně s heslem a pomoci tak samotnou mapu rozšiřovat.
7) TripIt
Nebaví vás stále plánovat, co budete na cestách dělat? Tato aplikace vám toto plánování ulehčí. Stačí zadat váš email s podrobnostmi o vašem letu a TripIt vám ukáže, kam byste měli zavítat – od historických památek, až po restaurace nebo hotely. Druhou možností pak je naplánovat si v aplikaci výlet manuálně.
8) MAPS.ME
Pokud občas potřebujete mapy v offline režimu, pak rozhodně vyzkoušejte tuto aplikaci. MAPS.ME jsou opravdu rozsáhlé mapy a pokud nemáte mobilní data, abyste mohli využít klasických google map, pak jsou MAPS.ME skvělou volbou. Aplikace nabízí navigaci jak pro pěší, tak pro cyklisty a řidiče.
9) Booking.com
Booking.com je internetový portál sloužící k rezervaci ubytování. Kromě webové stránky však booking.com nabízí i mobilní aplikaci. Aplikace je skvělá v tom, že zobrazuje ubytování dostupné ve vaší blízkosti. A pokud na cestách nejde něco podle plánu a nemáte kde přespat, můžete využít právě této mobilní aplikace.
10) Polarsteps
Chcete si zaznamenat vaše cesty? Tato aplikace, která využívá hlavně GPS technologie, vám to umožní. Kromě toho, že zaznamená kudy jste se pohybovali, nabízí například i vytvoření fotoknihy z cest.