10 nejnavštěvovanějších zemí světa

Francie je nejnavštěvovanějším státem světa.

Zajímalo vás někdy, do kterých zemí míří nejvíce turistů? Pokud ano, dozvíte se to v dnešním článku. Informace máme z reportu od World Tourism Organization. Jedná se o údaje z roku 2016, novější reporty nejsou v současné době k dispozici.

 

1) Francie – 82.6 milionu turistů

Francie nabízí turistům spoustu věcí a nemůžeme se tedy divit, že se jedná o nejnavštěvovanější zemi světa. Turisty sem lákají hlavně velkoměsta, jako je Paříž, Lyon nebo Štrasburg. Kromě toho nabízí Francie nádherné pláže a v zimě si v této zemi můžete zalyžovat v Alpách. Francie má prostě všechno.

Eiffelova věž je francouzskou dominantou.

 

2) Spojené státy americké – 75.6 milionu turistů

Spojené státy jsou poměrně velké a nabízejí obrovskou rozmanitost. Návštěvníci této země míří do měst, jako jsou New York, Los Angeles nebo Las Vegas. Dále může USA nabídnout nádhernou přírodu, například známý Grand Canyon. Nejvíce turistů sem míří z Mexika, Kanady a Velké Británie.

New York je plný žlutých taxíků.

 

3) Španělsko – 75.6 milionu turistů

Turismus je pro Španělsko velmi důležitým zdrojem příjmů a tvoří zhruba 10 % HDP. Jezdí sem hlavně lidé z evropských zemí. Velmi oblíbená je mezi turisty Barcelona, Madrid nebo také Sevilla. Kromě toho může Španělsko nabídnout i hory, třeba nádherné Pyreneje na hranicích s Francií.

Barcelona je plná nádherných pláží.

 

4) Čína – 59.3 milionu turistů

Čína je pro řadu cestovatelů velmi zajímavým místem a každým rokem ji navštěvuje více lidí. A není se čemu divit. World Trade Organization dokonce předpokládá, že v roce 2020 bude Čína v návštěvách turistů na prvním místě.

Čínská zeď

 

5) Itálie – 52.4 milionu turistů

S Itálií si hodně lidí spojuje Řím, Benátky nebo nádhernou architekturu. A jelikož je tato země pro mnoho lidí vysněnou destinací, kterou by chtěli navštívit, je opravdu plná turistů. Mnoho lidí do Itálie míří také kvůli italské kuchyni, protože tu má rád skoro každý.

Řím je plný památek.

 

6) Spojené království – 35.8 milionu turistů

Se svou dlouhou historií, bohatou kulturou a vyspělou infrastrukturou je Spojené království v počtu návštěvníků šesté na světě. Minimálně o Londýně se mluví neustále, a proto ho chce také spousta lidí vidět na vlastní oči.

Londýn nabízí mnoho památek.

 

7) Německo – 35.6 milionu turistů

Často navštěvovanými německými městy jsou například Berlín, Mnichov a Hamburg. Mnoho lidí sem jezdí také za obchodními účely a najdete zde spoustu zahraničních studentů.

V Německu najdete mnoho přírodních jezer.

 

8) Mexiko – 35 milionu turistů

V poslední době navštěvuje Mexiko více a více turistů. Do Mexika míří většinou Američané a Kanaďané, ale přibývá i turistů z Evropy nebo Asie. Tato země může nabídnout například pěkné pláže a mnoha cestovatelům z vyspělejších zemí nabízí také nízké ceny.

Mexiko má pěkné pláže, přírodu a mnoho památek.

 

9) Thajsko – 32.6 milionu turistů

Thajsko je nejnavštěvovanějším asijským státem. Nabízí nádherné pláže, přírodu, ale i zajímavou architekturu. Kromě toho se zde koná řada akcí, jako jsou různé festivaly nebo koncerty. Turismus zde tvoří neuvěřitelných 20 % HDP.

Thajsko to je úplně jiný svět.

 

10) Turecko – 25.4 milionu turistů

Turecko se sice v počtu turistů umístilo na 10. místě, ale není to pro něj dobrá zpráva. Ještě v roce 2015 ho totiž navštívilo 39.5 milionu lidí. V roce 2016 počet návštěvníků Turecka klesl kvůli kritické situaci – pokus o vojenský převrat, teroristické útoky a podobně.

Turecko je plné skvělých lidí.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 4
    Shares

Přidejte komentář