7 důvodů, proč byste NEměli cestovat sami

V nedávném článku jsme si rozebírali výhody sólo cestování. V tomto článku se podíváme na pozitiva cestování ve skupině. Takových výhod se nabízí několik. Proč byste tedy NEměli cestovat sami?

 

1) Nebudete mít s kým sdílet vzpomínky z cest

Cestujete-li sami a vrátíte se domů, to co jste zažili možná převyprávíte rodině a některým svým přátelům. Po nějakém čase už je to, ale přestane bavit poslouchat. Pokud někam pojedete ve skupině lidí, budete s ní moci kdykoliv vzpomínat na chvíle, které jste zažili. A může se jednat o cokoliv, třeba o zážitky ze stopování, projížďce na lodi nebo proflámovanou noc.

Vzpomínky na prožitou rozkoš jsou delší a věrnější než přítomnost.” Lucius Annaeus Seneca


 

2) Ve více lidech se budete cítit bezpečněji

Pojedete-li někam jako parta lidí, pravděpodobně se budete cítit bezpečněji. Budete mít vedle sebe vždy někoho, na koho se můžete spolehnout. A pokud vám například někdo ukradne peněženku nebo ztratíte pas, vaši přátelé vám pomohou takovou nepříjemnou situaci vyřešit.

bezpečnost cestování

 

3) Skupinové slevy

Pokud cestujete ve větší skupině lidí, můžete ušetřit například díky skupinové jízdence na vlak, skupinovému vstupnému na různá kulturní místa a někdy i za ubytování. To, že cestujete ve skupině však nemusí znamenat, že to v každém případě bude levnější než sólo cestování. Občas, ale přijde nějaká výhodná skupinová nabídka.

 

4) Nemusíte nic řešit

Jste takový ten člověk, co nerad cokoliv řeší a raději se nechá unášet proudem? Pak je skupinové cestování vhodné právě pro vás. Ve skupině je vždycky někdo, kdo všechno zjistí a zařídí a častokrát to takového člověka dokonce baví zařizovat. Vy si pak jen bez starostí cestujete. Určitě to však neznamená být úplný ignorant a nechat si všechno naservírovat “pod nos”.

 

5) “Víc hlav víc ví”

Dejme tomu, že jedete například do Ruska a máte problém s azbukou. V partě lidí se pravděpodobně najde alespoň někdo, kdo azbuku zvládá a přečte vám, co je vlastně napsáno na jídelním lístku, když si chcete něco objednat. Pokud byste vyrazili sami, budete mít jen a jen problémy. Stejně tak má někdo například dobrý orientační smysl a ihned ví, jakým směrem se máte vydat a dovede vás k místu, které hledáte.

Nikdo z nás není tak chytrý jako my všichni dohromady.” Japonské přísloví


 

6) Selfies

Cestujete často sami? Až si budete po několika sólo cestách prohlížet fotky uvidíte samá “selfíčka”. A možná vás to bude podvědomě trochu štvát. Ano můžete namítat, že cestování není o fotografiích, ale o zážitcích. Ale fotíte-li rádi a bude vaše album plné selfie fotek, pravděpodobně to ve vašem mozku prostě bude “šrotovat”.

selfie cestování ve skupině

 

7) Více úhlů pohledu

Když cestujete sólo, chodíte jen na místa, která vás zajímají. Cestujete-li ve skupině, pak pravděpodobně navštívíte i místa, která byste sami nenavštívili, protože každého ze skupiny zajímá něco trochu jiného. A to rozhodně není špatně. Právě taková návštěva nějakého místa vám může přinést překvapivý zážitek, na který budete vzpomínat ještě dlouhou dobu.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 7
    Shares

Přidejte komentář