10 zajímavostí o Kanadě

Kanada nabízí nádhernou přírodu

Asi víte, že Kanada je druhou největší zemí světa. Rozhodně však nevíte o některých kanadských zajímavostech, které jsme si pro vás připravili. Máme pro vás 10 překvapivých faktů o této nádherné zemi.

1) 51 % Kanaďanů vysokoškolské vzdělání. Kanada je tedy jediným státem na světě, ve které se může vysokoškolským diplomem chlubit více jak polovina národa.

Kanaďané jsou velmi vzdělaným národem.

2) Santa Claus sídlí na adrese: Santa Claus, North Pole H0H 0H0, Kanada. Každé Vánoce na tuto adresu chodí kolem milionu dopisů z různých zemí. Každý dopis je zodpovězen v jazyce, ve kterém přišel.


3) Na kanadských bankovkách jsou znaky Braillova písma pro nevidomé.

4) Pizza Hawai – pizza se šunkou a ananasem byla vynalezena v Kanadě. Jedná se o nápad restauratéra Sama Panopoulose z roku 1962. Restauratér prohlásil, že se jednalo pouze o pokus, který se však nakonec uchytil. Na pravou původní Hawai však Sam Panopoulos dával místo šunky kanadskou slaninu.

5) Kanada je rájem různých druhů koblih – donutů. Snad na každém rohu najdete v Kanadě řetězec Tim Horton’s nabízející již zmiňované donuty, ale i další sladkosti a různé teplé nápoje. Říká se dokonce, že Kanaďané jsou největšími jedlíky koblih na světě. Relevantní průzkum ze současné doby však neexistuje.

Kanaďané jsou obrovskými konzumenty koblih - donutů.

6) V Kanadě se prodává mléko v pytlíku. V žádné správné kanadské domácnosti tak nechybí plastový džbán, do kterého se mléko přelévá.

7) Kanaďané mají velmi rádi makarony se sýrem. Jedná se o jeden z nejčastěji kupovaných produktů v obchodech s potravinami.


8) Kanada je dost rozmanitou zemí. Kanadský etnický původ má 32 % obyvatel, anglický původ 18 % obyvatel, skotský 14 %, francouzský 14 %, irský 13 %, německý 10 % a čínský 5 % obyvatel. Žije zde však mnoho dalších národností.

9) Kanada je největším exportérem javorového sirupu, kanadský export tvoří 81,7 % javorových sirupů. Většina Kanaďanů javorový sirup miluje. V Kanadě se prodávají 4 druhy značené písmeny A, B, C, D. Za ten nejlepší je považován sirup A.

V Kanadě je javorový sirup velmi oblíbený.

10) Největším teritoriem Kanady je Nunavut, ve kterém však žije pouze 30 000 lidí. Toto teritorium je přístupné pouze malým letadlem a potýká se s různými problémy.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 4
    Shares

Přidejte komentář