8 faktů o Argentině, které vás překvapí

Argentina je stát, který je složen převážně z evropských imigrantů. Mexický básník Octavio Paz jednou řekl: „Argentinci jsou Italové, kteří mluví španělsky a jsou stvořeni po francouzsku“. Pojďte si o této zemi přečíst více.

1) Stejně jako ve Španělsku nebo v Itálii se i v Argentině večeří později – nejdříve kolem osmé hodiny, spíše však ještě později.

2) Argentina je složena převážně z evropských přistěhovalců, po roce 1900 tam dorazilo okolo 40 tisích Čechů a Slováků. Česká republika od roku 2003 do Argentiny vysílá české učitele, které krajany vyučují roční kurzy češtiny.

3) Snad všichni Argentinci pijí čaj zvaný yerba maté, který má povzbudivé účinky. Argentinec průměrně spotřebuje přes 5 kilogramů maté za rok.

yerba maté
4) Mimo velká města se v Argentině většinou dodržuje odpolední siesta (odpočinek). Odpoledne jsou tak zavřené obchody, restaurace a další podniky.

5) Nedivte se, pokud zde kolem půlnoci uvidíte venku běhat malé děti, v Argentině je to normální. Naprosto obvyklé je zde například jít po desáté hodině večer na zmrzlinu.

6) V Argentině žijí fotbalem. Když se hraje důležitý zápas, Argentinci jsou v obrovské euforii a z ulic můžete slyšet nekonečný křik nebo troubení aut – jedná se o nepředstavitelnou atmosféru.

fotbal argentina
7) Argentinci jsou nedochvilní a je potřeba počítat se zpožděním zhruba 20 až 30 minut (často však i mnohem delším).

8) Spíše než klasické “ne” zde možná uslyšíte “maňána”, což znamená zítra. Toto slovo je však potřeba chápat také jako “někdy v budoucnu”, popřípadě jako “nikdy”.

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 3
    Shares

Přidejte komentář