3 místa na světě, kde nenarazíte na komára

Na světě jsou jen 3 místa, kde nežijí komáři. Je to Island, Faerské ostrovy a Antarktida. Chcete se přestěhovat daleko od komárů? Pak si budete muset vybrat mezi Islandem a Faerskými ostrovy. V dnešním článku si rozebereme pro a proti života na místech, kde se nevyskytují žádní komáři.

 

1) Island

Island je ostrov, který se nachází na pomezí Severního ledového a Atlantského oceánu.

Výhody: Island je známý hlavně svou nádhernou přírodou. Příroda Islandu může nabídnout například různá zelená údolí, ledovce nebo horké prameny. Za zmínku stojí i zajímavá architektura. Kromě toho se jedná o ekonomicky vyspělý stát a rozhodně tak může nabídnout vysokou kvalitu života.

Nevýhody: Hlavní nevýhodou života v této zemi je rozhodně chladné podnebí. Island v místním jazyce znamená “ledová země”. Pokud tedy nemáte rádi zimu, pak Island není nic pro vás. Další nevýhodou je pak počet obyvatel, který je zhruba 300 000, což opravdu není mnoho.

vodopád

Pro úplnost je potřeba dodat, že na Islandu se nachází jezero zvané Mývatn, což v překladu znamená “komáří jezero”. Zde ale nežijí klasičtí komáři, nýbrž zástupci čeledi zvané Pakomárovití (Chironomidae), která se podobá komárům. Dospělci však nesají krev, ale živí se na rostlinách. Dokonce nemají ani bodací ústrojí. Nepříjemným hmyzem však na Islandu mohou být mušky v islandštině zvané bitmý (simulium vittatum).

 

2) Faerské ostrovy

Faerské ostrovy jsou souostrovím v Antlatickém oceánu. Nachází se severozápadně od Skotska na polovině cesty mezi Norskem a Islandem. Jedná se o autonomní součást Dánska.

Výhody: Stejně jako Island mohou i Faerské ostrovy nabídnout nádhernou přírodu a architekturu. Na rozdíl od Islandu je zde tepleji. Průměrná teplota se pohybuje od 3 stupňů Celsia v zimě do 11 stupňů Celsia v létě. Nemusíte se bát ani ekonomických problémů, Faerské ostrovy jsou na tom ekonomicky dobře.

Nevýhody: Hlavní nevýhodou je rozhodně velmi nízký počet obyvatel. Na ostrovech totiž žije pouhých 50 000 lidí. Pro někoho může být těžké zvyknout si na místní kuchyni, jejíž součástí je například nakvašené skopové maso nebo sušené tresky.

faerské ostrovy

 

3) Antarktida

U Antarktidy nemá smysl rozebírat její výhody a nevýhody, protože bydlet na Antarktidě není zrovna jednoduché.

tučňáci

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 30
    Shares

Přidejte komentář