Jak si zpohodlnit cestu na dovolenou

S určitým nepohodlím se při dlouhých několikahodinových cestách musí počítat vždycky. A to ať už sedíte v letadle, autobuse nebo ve vlaku. Je zde však několik možností, jak si své cesty udělat pohodlnější. A právě o těchto možnostech se dozvíte v dnešním článku.

 

1) Udělejte si okolo sebe místo

Když už chcete, aby vaše cesta byla pohodlná, snažte se mít okolo sebe co největší prostor. Zavazadla tedy dejte do míst, která jsou k tomu určena. Určitě si je nedávejte pod nohy, kde by vám mohla překážet.

 

2) Pořiďte si cestovní polštářek

Cestovní polštářky nejsou moc známé, přitom se jedná o skvělý vynález. Díky tomuto vynálezu je spánek na cestách mnohem příjemnější. Existují různé druhy cestovních polštářků, například nafukovací, který je velmi skladný. Hodně pohodlný je pak polštářek s tvarovatelnou pěnou. Obvykle mají tvar podkovy a jednoduše si tak polštářek můžete dát kolem své hlavy. Existují však i cestovní polštářky jiných specifických tvarů.

 

3) Vybavte se maskou na spaní a špunty do uší

Není na škodu vybavit se špunty do uší a maskou na spaní. Jak špunty do uší, tak maska na spaní vás vyjdou na pár korun a přitom mohou být něčím, co vám ve velké míře udělá vaši cestu pohodlnější. Pokud se vám dobře spí při spuštěné hudbě, můžete si koupit sluchátka, která při přehrávání hudby vytěsňují okolní zvuk a nahradit jimi klasické špunty do uší.

 

4) Sundejte si boty

Při dlouhých cestách nezaškodí sundat si boty, protože po určité době se vám začnou “zapařovat” nohy. Obzvlášť v případě horkých dnů a neklimatizovaného vlaku nebo autobusu. Přijde-li vám sundání bot odpudivé, noste při velkých vedrech sandále, žabky nebo jiné boty určené pro letní období.

žabky

 

5) Občas vstaňte a protáhněte se

Určitě budete souhlasit s tím, že sedět 10 hodin a téměř se nepohnout, není zrovna to pravé ořechové. Jedete-li na dovolenou autobusem, je dobré při každé přestávce vylézt, projít se a protáhnout se. V letadle se například můžete projít na toaletu. Nebo to může udělat tou nejjednodušší cestou, prostě vstát a protáhnout se, záleží na vás.

 

6) Nesedejte si blízko toalet

Ve vlacích, v letadlech a ve většině moderních autobusů jsou toalety a za to jsou snad všichni rádi. Sedat si přímo k nim se ale nevyplatí. Tedy alespoň pokud chcete mít klid a po cestě odpočívat. Nevadí-li vám časté chození lidí okolo vašeho sedadla a neustálé otvírání a zavírání dveří, pak tento bod samozřejmě neberte v úvahu.

 

7) Vemte si pohodlné oblečení

Možná máte nové krásné džíny, ale na dlouhou cestu si je na sebe neberte. Pohodlné je jakékoliv volné oblečení, které vás nebude nijak omezovat a budete se v něm cítit příjemně po celou cestu. Je na vás, zda si vemete tepláky, šortky nebo legíny. Prostě si oblékněte to, co vám osobně nejvíce vyhovuje.

 

8) Vemte si deku

Můžete si přibalit i menší deku, kterou se v noci přikryjete, abyste si udělali ještě větší pohodlí. Existují dokonce i speciální deky určené na dlouhé cesty.

 

9) Přibalte si láhev vody

Mnoho lidí podceňuje pitný režim, ale při dlouhé cestě se to dá bez vody těžko vydržet. Zvlášť v letadle, kde je suchý vzduch. Pokud byste si zapomněli vodu přibalit, můžete o vodu poprosit letecký personál, ve vlacích vám personál taktéž vodu za menší poplatek poskytne. U autobusů můžete využít přestávky na WC a zakoupit ji například na benzínové pumpě (většina společností vám ji poskytne i přímo na palubě autobusu).

 

10) Hygienické potřeby si dejte navrch zavazadla

Při několikahodinové cestě si například můžete chtít vyčistit zuby a určitě se vám kvůli tomu nebude chtít přehrabovat všechny věci v batohu. Dejte si hygienické potřeby navrch, abyste pouze otevřeli vaše zavazadlo, bez problémů je vyndaly a mohli použít.

kartáček

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 5
    Shares

Přidejte komentář