7 tipů, jak ušetřit místo při balení

Balení věcí na cesty může být v některých případech noční můrou. Máte problém s tím, že se vám do kufru všechno, co si potřebujete vzít s sebou nevejde? Pak si pojďte přečíst dnešní článek, ve kterém se dozvíte, jak se s tímto problémem vypořádat.

 

1) Oblékněte si na sebe objemné věci

Oblečení, jako jsou kalhoty nebo například boty určené do hor, zabírají v kufru mnoho místa. A pokud chcete místo ušetřit, vemte si tyto věci na sebe. V letadle možná budete vypadat trochu jako blázen, na druhou stranu si ale nebudete muset připlácet za nadrozměrné zavazadlo. A to se vyplatí.

 

2) Rolujte oblečení

Klasické skládání oblečení není pro ušetření místa v kufru praktické. Místo však ušetříte, budete-li oblečení co nejtěsněji rolovat. Kromě toho, že srolované oblečení zabere méně prostoru, nebude pomačkané.


 

3) Neberte si s sebou zbytečnosti

Pravděpodobně už jste zažili to, že jste si na dovolenou vzali řadu věcí, a pak jste zjistili, že jste používali jenom pár z nich. Pokud jste určité věci nepoužívali na minulé dovolené, pravděpodobně je nebudete používat ani na té nadcházející. Můžete například cestovat pouze s příručním zavazadlem.

batoh

 

4) Zbavte se přebytečného vzduchu

Věděli jste, že existují speciální pytle, do kterých vložíte oblečení, a pak z nich vysavačem odsajete přebytečný vzduch? Tyto vakuové pytle mohou zmenšit objem vašeho oblečení klidně o několik desítek procent.

 

5) Vyplňte boty malými věcmi

Uvnitř bot se nachází poměrně dost nevyužitého prostoru. Boty tak můžete vyplnit například ponožkami nebo spodním prádlem. Stejně tak berete-li s sebou na cesty nádobí, nebude od věci ho taktéž vyplnit malými věcmi.

 

6) Neberte si obrovská balení kosmetických přípravků

Na co tahat šampon o objemu 400 mililitrů, když na cestách takové množství šamponu stejně nevyužijete? Zakupte si stomililitrové lahvičky a přelejte si do nich, co uznáte za vhodné. Kromě toho, že ušetříte místo, můžete lahvičky do objemu o 100 mililitrech v letadle převážet i v příručním zavazadle.

 

7) Poddejte se digitalizaci

Proč s sebou tahat papírové knížky nebo papírové magazíny, když můžete mít vše v elektronické formě. Knihu si můžete zakoupit například přímo do tabletu nebo si můžete koupit elektronickou čtečku knih.


čtečka

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 1
    Share

Přidejte komentář