7 ostrovů, které určitě neznáte

Bahamy, Ibiza, Seychely pfff. Přinášíme vám exkluzivní článek o 7 ostrovech, které neznáte. Co třeba takový ostrov Hydra v Řecku?

1) Colonsay, Skotsko. Na tomto ostrově žije pouhých 124 obyvatel a ostrov disponuje jen jedním hotelem. Taktéž se jedná o nejmenší ostrov na světě s pivovarem.

 

2) Saaremaa, Estonsko. Jedná se o největší estonský ostrov, který však není zrovna známý. Ostrov je plný mnoha jezer, větrných mlýnů a různých památek.

brána

 

3) Hydra, Řecko. Hydra je jedinečným řeckým ostrovem, na kterém je zakázána motorová doprava. O dopravu se zde starají mezci nebo muly (kříženci osla a koně), popřípadě jízdní kola. Výjimku mají popeláři a hasiči.

hydra

 

4) Mljet, Chorvatsko. Nudí-li vás samotné Chorvatsko, pak se nabízí Mljet. Jedná se o nejlesnatější část Chorvatska, lesy na Mljetu tvoří 72% rozlohy.

mljet

 

5) Træna, Norsko. Træna je ostrov o zhruba 500 obyvatelích, kteří žijí převážně z rybolovu. Každý rok se zde koná Træna festival, na kterém vystupuje mnoho interpretů (převážně norských).

 

6) Guernsey, Spojené království. Tento ostrov ležící v Lamanšském průlivu má přes 60000 obyvatel, kteří většinou mluví anglicky. Někteří starší lidé však zvládají tzv. guernesijštinu, která je jednou z forem francouzštiny.

guernsey

 

7) Stromboli, Itálie. Tento malý ostrov o 500 obyvatelích žijící z turistického ruchu nabízí stejnomennou sopku a dvě nádherné vesnice.

stromboli

 

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!
  • 5
    Shares

Přidejte komentář