8 faktů o Korsice, které vás překvapí

Korsika je ostrov, který rozhodně stojí za návštěvu. Mísí se zde francouzská a italská kultura a Korsika má tak rozhodně co nabídnout. Pojďte si přečíst více

1) Všichni Korsičané mluví francouzsky, někteří však mluví korsičtinou. Korsičtina má velmi blízko k italštině a bohužel je podle UNESCO klasifikována jako jazyk v nebezpečí vymření.

2) Na Korsice není ani jeden McDonald’s.

3) Na Korsice funguje militantní uskupení – Fronte di Liberazione Naziunale di a Corsica (FLNC). Toto uskupení požaduje odtržení od Francie a vznik samostatného státu. FLNC má na svědomí i některé bombové útoky, především na budovy symbolizujcí Francii.

4) Až na pár hlavních tahů jsou korsické silnice velmi úzké. Kolikrát se tak jako řidič musíte uhybat do trávy. Faktem však je, že stav silnic se zde neustále zlepšuje.

5) Na Korsice žije několik desítek tisíc “polodivokých” prasat. V minulosti pravděpodobně lidem utíkala domácí prasata a začala se křížit s divokými prasaty.

prasata
6) Velké využití v korsické kuchyni mají jedlé kaštany. Vaří se z nich polévky, dělají se z nich nádivky, ale vaří se z nich také kaštanové pivo.

7) Neříkejte Korsičanům, že jste ve Francii nebo ještě hůře v Itálii. Mnoho Korsičanů je hrdých na svůj původ a nepovažují se ani za Francouze, ani za Italy.

8) Korsika je jedno z mála míst v Evropě, kde si stále můžete najít pláž sami pro sebe.

 

Pokud se vám článek líbil, podpořte nás prosím sdílením. Díky!

Přidejte komentář